Jump to content

Wybór symulatora


wichercat

Recommended Posts

W heli bardzo liczącym symulatorem jest również Phoenix rc. Znakomicie jest tam odwzorowana fizyka zachowania modeli, nie wspominając o doskonałej grafice. Producent cały czas poprawia program, są dostępne aktualizacje z nowymi modelami, jak również sceneriami i poprawkami opartymi na opiniach użytkowników.

Niedługo sam mam zamiar zakupić ów symulator, a opieram się na opiniach kolegów wybierających między różnymi symkami.

Zobacz sam - Phoenix rc

EDIT: Dotąd używałem Aero Fly, ale wypada blado zarówno pod względem ustawień jak i właśnie fizyki lotu....

Link to comment
Share on other sites

AFPD jest wg mnie najlepszy do nauki akrobacji. Latalem na Realflightach w roznych wersjach, reflexie i Phoenix RC i nie zastanawialbym sie nad innym. Niedlugo wychodzi nowa wersja- moze warto zaczekac?

 

Co do dostepnosci to polecam poszukac ebay-czesto mozna znalezc w bardzo rozsadnej cenie.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

A jeśli chodzi o totalne podstawy pilotażu modelu samolotu?. Podstawy, bo jeszcze nigdy żadnym nie latałem (oprócz heli v-max hypersonic). Ale bliżej wakacji chcę wyposażyć się w Cessne TW-475 3 kanałową, i szukam jakiegoś symulatora do ćwiczenia. http://www.allegro.pl/item973265175_symulator_lotu_e_sky_naucz_sie_latac_helikopterem.html czy coś takiego będzie się nadawło ?. Wiem, że modelarstwo tanią zabawąnie jest, ale zależy mi, żeby to było lekko po kosztach:)

 

i jeszcze jedno pytanie: za jaką cene można kupić Aerofly Professional Deluxe. ?

 

Z góry dziękuje za pomoc

 

Pozdrawiam!.

Link to comment
Share on other sites

No tak, zależy jak się patrzy na symulator. AFPD ma wizualizację termiki i sporo modeli szybowców, poza tym grafika tzw. 4D, 25 modeli samolotów, 11 helików i płatne updaty.

 

PhoenixRC ma też fotorealistyczną grafikę, zaawansowaną fizykę lotu, 63 modele samolotów (nie licząc wariantów) i 60 helików (też bez wariantów). Updaty są zawsze darmowe, a to nie bez znaczenia, bo w AFPD za kilka nowych scenerii i modeli płacisz prawie 50 dolców.

 

Fizyka lotu jest zbliżona. A praktyka lotu dla pilota taka sama. Jeżeli już latasz, to traktujesz symka jako możliwość przećwiczenia nowych manewrów lub spróbowania innej techniki itd. Zielony pilot i tak nie odróżni niuansów. Ale odróżni różnicę w cenie.

Niemcy od AFPD są dokładni, aż zbyt dokładni, bo co to za przyjemność w wizualizacji fali żagla przy zboczu? No może to podziała na wyobraźnię, ale jakoś osobiście nie pieję na jego temat. Owszem, bardzo porządny symek. Ale podobnie jak z cenami kitów modeli, nie jestem przekonany, czy jest wart wydania 3 x większej kasy niż za Phoenixa.

 

No i nie nazywajmy FMS-a symulatorem, bo to raczej symulacja symulatora. To, że coś się tam porusza po ekranie jeszcze nic nie znaczy. Autorzy mieli dobry pomysł, ale nie wysilili się o odrobinę chociaż skryptów fizyki lotu. Więc można wprowadzić model w pętlę, wsadzić zapałkę w klawisz i po godzinie wrócić spokojnie.

Model będzie latał tam, gdzie go zostawiliśmy. Dlatego też stracili ew. sponsorów i nie rozwinęli tematu.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.