Skocz do zawartości

Niby Mustang


a_skot

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie moje problemy z pracą i głęboki deficyt finansowy :( sprawił, że sięgam po nadające się do czegokolwiek pozostałości modeli.

Swojego czasu stałem się posiadaczem szybowca DLG "ALULA". Jego przeróbkę na ELUL-ę :) opisałem tutaj. Modelik przechodził kolejne modyfikacje. Ostatnia przed kolejną modyfikacją :D wersja poniżej

 

Dołączona grafika

 

W końcu, po całkowitej destrukcji nosa, nieuszkodzony płat czekał na swój czas. Ostatnio zabrałem się za niego. Postanowiłem wyprostować skrzydła i dorobić do nich kadłub. Wybór padł na P51 Mustang. Konstrukcja miała być możliwie jak najmniej skomplikowana i o ile to możliwe, jak najbardziej "pancerna"

 

Dołączona grafika

 

Kadłub składa się z dwóch elementów wyciętych z EPP 6 mm i kilku wręg wyciętych z EPP 8 mm. Dodatkowo, właśnie z tej "pancerności" wzdłuż obu boków kadłuba pojawiły się pręty węglowe 3 mm.

 

Dołączona grafika

 

Całość tak oto się prezentuje

 

Dołączona grafika

 

Waga pustego modelu to 230g, a z wyposażeniem, gotowego do lotu - 450g. No cóż, mistrzem wagi piórkowej to ja nie jestem :lol: Pierwsze loty wykazały błędnie ustalony (na oko :evil: ) SC ale konstrukcja chyba się sprawdziła i model, w całości :) wrócił do poprawki.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.