Skocz do zawartości

Odchudzanie serwa


PiotrekWLKP

Rekomendowane odpowiedzi

Co do odchudzania to ewentualnie możesz skrócić kable i zdjąć dolną obudowę,raczej bez straty mocy więcej nie zdziałasz,btw bodajże Patryk Sokół pisał kiedyś,że w celu odchudzenia ażurował zębatki serw.

 

PS Nie lepiej od razu kupić lżejsze?Teraz są dostępne serwa o masie od 1 do 40g,chyba da się coś wybrać?Chyba,że masz na stanie dużo jakichś cięższych serw i koniecznie chcesz je wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jestem już po zabiegu i stwierdzam ,że mi się nie udało??...

zostawiłem silnik+ 2 przekładnie i potencjometr(oczywiście elektronika)

efekt- serwo lata jak głupie od lewej do prawie, tak jak by nie mogło złapać zera ??

osobiście jestem troszkę zmieszany tą sytuacją :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odchudzanie trzeba dostoswac do skali serwa,

wiadomo przecież, że ujęcie 1,5g z serwa o masie całkowitej 5g daje juz duzo, ale odjęcie 4g z serwa 25g nie daje juz tyle(tyle można zaoszczedzic na kleju w duzo prostszy sposob), bo rozmiary modelu są większe, więc musisz rozwazyc czy aby na pewno ma to sens.

z małych serw usuwa się zazwyczaj część dolną obudowy, czyli tą ponizej mocowania silnika serwa, oraz elementy służące mocowaniu serwa na śrubki + jeszcze wymiana okablowania i wtyczek na lżejsze(patrz Donatas Pauzuolis).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.