Jump to content

Extra EPP by Osa


Guest Anonymous

Recommended Posts

Guest Anonymous

Czołem!

 

Jakiś czas temu zanabyłem u Adama wersję powiedzmy, testową modelu Extry wyciętej z EPP.

 

Troszkę danych:

 

Rozpiętość: 120 cm,

Długość: około 110-112 cm - nie mam czym dokładnie zmierzyć.

Waga: 239 gram <- EDITED

 

Wycięte bardzo fajnie i powiem tylko, że będzie siało niezłą rozpierduchę i da napewno dużo radości :jupi: Węgiel zamówiony - idzie do mnie pocztą i na dniach powinien być. Wyposażenia większą część już nabyłem, pozostały w sumie tylko serwa. Co do zasilania i napędu stawiam na Turnigy - uważam że jest to świetna firma produkujące dobre produkty.

Wyposażenie:

Regulator - Turnigy Plush 40A

Silnik - Turnigy SK3536-910

Prąd - Turnigy 2200 mAh 3s 25c

Odbiornik - pewnie R700 Graupnera

Śmigiełko zdecydowałem się dać 13 x 4 i zamówiłem takich 2 sztuki.

 

Jako że latanie idzie mi jako tako, ale czasem lubię pomylić kierunki i wychodzi niezły dzwon, w modelu będę używał propsavera, a skrzydło będzie mocowane na gumę ;)

 

Zobaczcie fotki, jakość nie jest najlepsza ale aparat mi coś nawala.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jeśli chodzi o serwa, to mam pytanie. Jakie serwa zastosować w modelu tej wielkości? Chciałbym żeby nie były powalająco drogie. Myślałem o tych serwach:

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4696

ale coś ich nie ma na stanie - poza tym nie jestem w 100% pewien czy dadzą sobie radę.

 

EDITED!

Dobra, już wiem że dadzą radę, przypomniało mi się że Sławek wsadził te serwa do Katany 1400 na lotki i śmigały aż miło. Ale może ktoś zna coś tańszego.

 

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Hm, na moje oko trochę ceglany wyjdzie bo sprzęt masz potwornie ciężki, ale to moje oko więc różnić się możemy :wink: Ja dałbym silnik max jakieś 70g, pakiet w granicach 120gram (ca. 1500mah) i rygiel 25A. Twoje wyposażenie jest dobre, ale do modelu 3D o masie 800-900 gram. Ale skoro już masz takie wyposażenie to faktycznie może być "rozpierducha".

 

A jeśli chodzi o serwa to na lotki spokojnie daj HXT900, a na kierunek i wysokość te, które podałeś mogą być, ale wg mnie za ciężkie, ja dałbym HXT 900 :) A jeśli nie jesteś pewien to pomyśl nad TYM.

Link to comment
Share on other sites

Guest Anonymous

Wyedytowałem pierwszego posta, dodałem wagę i zmienilem temat ;)

 

Waga wyciętych elementów to 239 gram.

 

przemo2403691, model można kupić u Adama, który na forum działa pod nickiem Osa. Cena 215 PLN, ale o szczegóły należy pytać samego Adama.

 

Skoro polecacie serwa 9 gram, to założę 2 x Turnigy 9g i 2 x HXT900, jak nie dadzą rady to zamówię coś mocniejszego.

 

Hm, na moje oko trochę ceglany wyjdzie bo sprzęt masz potwornie ciężki, ale to moje oko więc różnić się możemy

Latałem Artex-owym eXtrimem, który gotowy do lotu ważył 750 gram (plush 30A, silnik 77gram, pakiet 2200 - jakieś 190 gram) i byłem bardzo zadowolony z jego właściwości lotnych, latał bardzo wolno jak na model tego typu. Extra ma od eXtrima rozpiętość większą o ponad 20 cm, a wyposażenie jakie zastosuję nie będzie dużo cięższe - kilka gram na regulatorze, i kilkadziesiąt na silniku, serwa te same i odbiornik ten sam, pakiet podobny. Niechby sam model w wersji ARF (posklejany, wypełniony węglem i pomalowany) ważył 350 gram (co uważam za zawyżone), do tego silnik ze śmigłem i mocowaniem - 150 gram, pakiet 200, serwa 50, regulator 50. Niech wyjdzie do lotu 850, będę zadowolony z wyniku, a jak lata to się okaże ;) Jeśli sie okaże że wyposażenie jest zbyt mocarne, to gotowy jestem do niego założyć nawet silnik 50 gram, pakiet 80 gram, i regler 20A :)

 

Mimo wszystko jestem dobrej myśli.

Link to comment
Share on other sites

Guest Anonymous

Jako że ja jestem lama RC, więc mam kilka pytań.

Wyciąłem już w kadłubie pod kształtownik węglowy 6 x 6 mm. Węgla jeszcze nie wklejałem. Czy wystarczy wkleić ten "pręt" na takiej długości kadłuba jak na poniższej fotce, czy może jeszcze trochę w stronę przodu wydrążyć?

Dołączona grafika.

 

Zastanawiam się także czy jest potrzeba dawania drugiego takiego kształtownika z drugiej strony kadłuba oraz czy trzeba wzmacniać przód, który sam z siebie jest sztywny?

Dźwigary skrzydeł, jakie planuję dać, to kształtownik 6 x 6 mm i, jeśli okaże się konieczne, to kształtownik 3 x 3 mm na połówkę skrzydła. Nie wiem ponadto w jaki sposób zrealizować łączenie połówek skrzydła, nie chciałbym żeby było w jednym kawałku.

Link to comment
Share on other sites

Jak z przodu wytniesz otwór na akumulator to i tam będzie potrzebny węgiel mimo, że przód kadłuba jest dość szeroki. To wiele nie waży a zawsze to COŚ :!:

Ja zrobiłem w swojej prawie identycznie ale poniżej wcięcia na statecznik poziomy. W wersji elektro było OK pomimo róznych drążeń, a to na odbiornik, a to na pakiet więc wystarczy przód jest na tyle gruby, że nie potrzeba go jeszcze dodatkowo wzmacniać. Ale zrobisz jak zechcesz. Moja Extra jak wiesz dostała silnik spalinowy....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.