Jump to content

Witam


_Zbig_

Recommended Posts

Witam Modelarzy!

 

Moja przygoda z modelarstwem jest krotka, bo półroczna, ale rozwija się szybko i konkretnie.

Na początku były opowieści kolegi-modelarza i z nich wynikł pierwszy samolot: "dla syna" na dzień dziecka. Była to Cessna 480 RTF pelikana (elekrtyk, 112cm rozpietosci ok.700g). Twarda sztuka, kadłub i skrzydlo wytrzymało nasze pierwsze kroki w powietrze i.... w ziemię (cala reszta nie była już tak twarda i wymagła wymian i napraw). Lata nadal.

Potem elektryk Yak-54 3D z pianki EPP, 120cm, ok. 950g (od jednego z forumowiczów). Nastepnie Capriol od Scorpio - niewielki elektryk (750g), dolnopłat "akrobat" (ten już faktycznie jest syna).

No i wreszczie pierwsza spalina: SuperAir od Black Horsa plus silnik ASP S52A (2670g). Na razie 10 startów i.... 8 lądowań. No ale ostatniej soboty było 4/4 :)

W międzyczasie złożyłem też ślizg klasy eco: 58cm, 1200g masy startowej, elektryk. Też lata, tylko śmigło trzyma w wodzie. Na razie w locie jakoś niestabilny - walczę jeszcze ze środkiem ciężkości.

Pewnie trochę tym tempem nadrabiam zaległości z młodych lat, gdy o modelach RC nawet nie było co marzyć....

 

Forum czytuję już od paru miesięcy i znalazlem tu wiele pomocnych informacji (a także ofert na "Giełdzie"). Przyszla więc pora coś napisać....

 

Pozdrawiam,

_Zbig_

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.