Skocz do zawartości

JR DSX9 2.4


wichercat

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam apkę jak w temacie i dziwne zjawisko mam :shock: po kolei:

 

lotki i wysokość (serwa) są podpięte pod kanały master i AUX. I w tym ustawieniu jak chcę strymować model w locie trymerami przy drążkach to wychyla się tylko ta powierzchnia sterowa podpięta pod master czyli jedna lotka/wysokość co wiadomo doczego może doprowadzić ale nie do wytrymowania....

 

czy ktoś wie co trzeba ustawić aby razem działało...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest układ aerodynamiczny modelu? Delta? Bo tak napisałeś, że za Chiny Ludowe zrozumieć nie można... :shock:

Poza tym w odbiornikach tego systemu nie ma kanałów Master i Aux. Master to oznaczenie kanału nadrzędnego w mikserze nadajnika, a Auxy są oznaczane cyframi. Napisz więc precyzyjnie, pod jakie kanały w odbiorniku podpiąłeś serwa.

Jakie miksery uruchomiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lotki są podpięte na odbiorniku do air i aux2

wysokość do elew i aux3

 

chodzi o regulacje trymerem przy drążkach apki nie jakimś subtrimem czy itp.

 

jak chcę np w locie kliknąć ze dwa na wysokości aby model nie opadał to wychyla się tylko ta połówka steru wys. której serwo podpięte jest pod elew a nie aux3 - czyli jedna strona steru się wychyla a druga zostaje tak jakby trymer nie odwoływał się do aux.....

 

teraz mam nadzieję jaśniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W menu systemowym [Wing Type] Trim dla ELEV ustaw na INH.

wszystko się zgadza ale musi jeszcze dopisać np. aux3 (ja tak mam w capie dwa serwa na wysokości) do wysokości jako dual engine i wtedy będzie trymer wychylał oba serwa jednocześnie , mało tego , można jeszcze osobno wytrymować każde z tych serw do dokładnego ustawienia wysokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście będą chodziły razem lecz nie będą się razem trymować , ile ja się z tym cholerstwem naużerałem żeby chciało działać tak jak trzeba.........teraz to człowiek jest mądry ;)

taki ot dotyczący mikserów dsx9

zmiksowałem gaz z którymś tam kanałem żeby pantograf z silnikiem (dg-1000) wysuwał się po dodaniu lekko gazu a potem się blokował , po dodaniu większej ilości gazu włączał się silnik i odwrotnie , to była zabawa z mikserami i resztą ustawień , ale da radę chyba zrobić wszystko na tym nadajniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam podobny problem, nadajnik JR PCM9XII.

Na sterze wysokości mam dwa serwa, jedno podpięte do odbiornika pod Elevator drugie pod Aux2, typ skrzydła flaperion. W nadajniku mam tak ustawiony mikser, że te dwa serwa pracują razem poruszając jednocześnie połówki steru. Jednak przy próbie trymowania trymerem na aparaturze trymuje się tylko jedna połówka, ta która jest podpięta do AUX2.

Jaką funkcje muszę włączyć/wyłączyć w nadajniku żeby trymowało obie połówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jakoś sobie poradziłem. Nie wiem czy zrobiłem to tak jak książka pisze ale trymer działa :D

Spróbuję opisać jak to zrobiłem to może następnym będzie łatwiej.

 

W ustawieniach ogólnych tam gdzie wybieramy model, typ skrzydła itp. w zakładce Device Sel. AUX2 ustawiłem na INH

Dołączona grafika

Następnie w zakładce Wing Type klikając na ELEV wybrałem AUX2 domyślnie jest INH. NIe da się tego zrobić bez wcześniejszej zmiany w poprzedniej zakładce.

Dołączona grafika

Na koniec w ustawieniach gdzie są zakładki trymowania itp. w zakładce Progr. Mix1 uaktywniłem mixer i ustawiłem ELEV->ELEV.

Dołączona grafika

To by było na tyle, powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.