Jump to content

Zwycięstwo polskiego modelarza w USA


leszek504b

Recommended Posts

Czy zna ktoś tego modelarza?

Andrzej Ziober

 

Niesamowity modelarz. Jakiś czas temu prenumerowałem Jego czasopismo "Aeroplan", w którym przedstawiał relację z budowy swojego modelu, właśnie tego o którym mowa w tym artykule - Lancastera. Zwracał On tam na tak drobne szczegóły, że trudno było uwierzyć w to, że można wykonać ręcznie tak drobne elementy. Takich szczegółów w tym modelu było mnóstwo. Jeżeli ktoś chce się z tym bliżej zapoznać zapraszam do TEGO numeru. Jest tutaj opis budowy komory bombowej Lancastera. Warto też zwrócić uwagę na to ile różnych tytułów z imprez modelarskich ma Ten człowiek.

Andrzej Ziober

Naprawdę pełen podziw.

Link to comment
Share on other sites

Guest slawekmod

Andrzej Ziober- czytałem zawsze z zapartym tchem jego artykuły w Skrzydlatej Polsce, wykonuje przepiękne modele o niesamowitej dokładności i precyzji.Widziałem zdjęcia i relację z budowy Junkersa autorstwa tego Pana.Dla mnie to magia co ten człowiek robi z plastiku .

Link to comment
Share on other sites

Nie ma to jak najnowsze informacje ;)

Fakt, Pan Andrzej Ziober zawojował kilka konkursów ze swoim Lancasterem. I słusznie. Najbardziej cieszy honorowanie przez sędziów własnej pracy, a nie wykorzystywanie kupionych gotowych elementów waloryzacyjnych. Wiele pracy Pana Ziobera to właśnie elementy wykonane samodzielnie od podstaw.

Trochę więcej o Lancasterze, technikach jego budowy i nie tylko można poczytać TUTAJ

Nie wiem też, czy wypada, ale chciałbym się też pochwalić, iż miałem zaszczyt przyozdobić swoimi zdjęciami pewnego razu artykuł o modelach kartonowych samolotu PZL-130 Panów Andrzeja Ziobera i Miłosza Bogdańskiego w 'Aeroplanie'. Niby jestem zwykłym modelarzem, a tu takie wyróżnienie :) Najwięcej zdziałał tu chyba przypadek.

Wcześniej, szczerze mówiąc, nie znałem twórczości Pana Andrzeja. Ech, wstyd...

Link to comment
Share on other sites

Mi-6

 

Jeśli nie chcecie czytać (a naprawdę jest co poczytać, i nie chodzi mi o to, że ten wątek jest tak długi, ale o to, że jest tam sporo ciekawych wypowiedzi), to chociaż zerknijcie na zdjęcia zamieszczone w tym temacie, który ciągnie się od lutego 2007 do dziś i ma ponad 40 stron.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam ,,czytalem i czytalem na temat i niestety nic na ten temat nie spotkalem,,

nie zaprzeczam naszego kolegi osiagniecia ,,ale gdzie ,,, prosze o troche wiecej szczegolow ,,..

 

Acha ,,,,, prosze niepotrzebne odpowiedzi zatrzymac dla siebie...

 

Sroka

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.