Skocz do zawartości

Regulator DL 22A + pulso


ZonekCC

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym iż po przyłożeniu do siebie kabli tzn: z regulatora do silnika za pierwszym razem uciaszyłem się że wszystko działa jak powinno, natomiast po przylutowaniu się zdziwiłem bo śilnik nie kręci i ze strony regulatora nie ma też żadnego odzewu, więc z powrotem wszystko odlutowałem i znów przykładając nic nie zadzaiałało i nadal nie działa

Co się stało? Pomóżcie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Coś zepsute, albo źle połączone.

Tyle da się wywnioskować z Twojego pytania.

Mnie na przykład silnik nie kręci jak nie podłączę pakietu :evil: . (nie napisałeś że podłączyłeś)

 

Może jakieś poglądowe zdjęcie?

Masz możliwość użycia innego regulatora albo innego silnika celem testów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że wszystko podłączyłem na przymiarkę dobrze łącznie z pakietem , melodyjka zagrała i silnik kręcił natomiast następnego dnia po przylutowaniu wszystko umarło.

 

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p1909,ray-cd2830-12-pelikan ,taki silniczek

 

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p2243,regulator-dl-22a-pulso, taki regulator.

 

 

Może znów trzeba zaprogramować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 test: zmierz napięcie na pakiecie

2 test: podłącz inny silnik

3 test: sprawdź, czy dobrze sterujesz regulatorem (regulator przełącz pod inny kanał odbiornika żeby było zasilanie, a pod ten kanał, gdzie był regulator włącz jakieś serwo i zobacz jak się zachowuje)

4 test: sprawdź, czy w momencie włączania zasilania kanał gazu jest wysterowany na minimum.

 

Czy z silnika wydobywają się jakieś dźwięki?

Jakiego używasz pakietu? Jedyna możliwa przyczyna "programowa" to wybrany zły typ pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik nie wydobywa żadnych dzwięków i wszystko wskazuje na to że właśnie coś zmin jest nie tak ,podłączyłem inny co prawda nie nadający się już do lotów ale kręci więc wstępna diagnoza dyskwalifikuje regulator.

 

 

Pakiet to 1000 mAh 11,1 volta LiPol a model to gotowy RTF Piper super cub RC systemowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się wyjaśniło to nie regulator, wymieniłem śilnik na nowy z resztą taki sam jak ten uszkodzony CD 2830/12 Pelikan i wszystko działa jak należy , pobadam ten uszkodzony silnik w wolnym czasie i napisze co z nim było nie tak lecz wstępnie stwierdzam podobnie jak i ty że przewody moga byc pozrywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.