Skocz do zawartości

Depronowy Christen Eagle


d.z.i.q

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Postanowiłem zbudować samolot do nauki 3D. Wybór padł na Christen Eagle. Pobrałem plany z www.profili2.com, Przeskalowałem je tak że teraz samolot ma rozpiętość (na górnym skrzydle) 940mm. Wagi modelu narazie nie znam

Zamierzam użyć wyposażenia:

ESC - Mystery Pentium 30A

Serwa - HXT900

Odbiornik - Jeti model rex5 lub Hitec HFS-05MS (waga ta sama)

Pakiet - 3S Mystery 1500mah 25C (<100g)

Silnik - I tu jest problem

 

Nie wiem Jaki silnik kupić

Mam te 2:

TP 2410-12 GL

E-max CF2812

Ale chyba będą za słabe

 

Co proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W moim odczuciu Christen Eagle nie jest idealnym modelem do nauki latania 3D. To po pierwsze. Zdecydowanie lepszym dwupłatem do tego celu przeznaczonym jest Troll.

Musiałbyś jeszcze zmodyfikować powierzchnie sterowe w ogonie oraz lotki.

 

Po drugie przeskalowując go na większy dodajesz mu automatycznie wagi, a to dla 3D nie jest dobre. Może jednak warto zachować oryginalne rozmiary ?

 

EMAX powinien dać radę. Sam mam takiego w swoim Eaglu i ze śmigłem 10x3.8 SF na pakiecie 3S pionowo w górę idzie. Ale kręci wyłącznie tradycyjne figury.

 

Poza tym, ja używam w nim pakietów nie większych jak 1000 - 1100 mAh , regla max. 18A oraz mam wersję zbudowaną wg. oryginalnych rozmiarów (waga, waga i jeszcze raz waga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.