Skocz do zawartości

Spalinowy Mini Akrobat


ryukishin

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Skrzydła gotowe, zostało oklejanie. Masa modelu zapowiada się w granicach 950g do lotu, obciążenie powierzchni nośnej około 31g/dm2.

 

Planuję jeszcze zrobić narty. Przyjmując obciążenie narty jako 3g/cm2, powierzchnia jednej narty powinna wynosić około 142 cm2 - wymiary jakieś 250x55mm.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

URL=http://img341.imageshack.us/i/dscn2628.jpg/]Dołączona grafika[/url]

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Narty w trakcie wykonania:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wykonał pierwszy lot. Niestety pogoda nie była zbyt sprzyjająca (wiatr), zdjęć i filmu narazie nie mam. Do poprawy wyważenie. Poza tym, pięknie się na śniegu ląduje i startuje :D Chwilowo nie mam czym nagrać, ale myślę, że niebawem coś się wykombinuje i powstanie film lub chociaż zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj trochę polatałem modelikiem, mały wiatr przeszkadzał. Próbowaliśmy nagrać jakiś film, ale modelu nie widać za bardzo, a poza tym jest szybki (tak to jest jak się aparatem nagrywa), podobnie zdjęcia, dodatkowo przeszkadzało słońce, - no nic... zamieszczam to co mam, bo obiecałem.

Rozpiętość jest większa niż planowana bo 1140 mm.

 

Film ze startu---> http://img62.yfrog.com/i/minifunfly.mp4/

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.