Skocz do zawartości

Na szybko model.


janek-20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Moje RWD 5 do niczego się już nie nadaje i jestem teraz bez żadnego modelu, a tak bardzo chciałbym sobie czymś polatać i tak myślę o delcie.

To co zostało mi z budowy RWD:

kawałki depronu i balsa 3mm

silnik Tower Pro 2406-32 Gold śmigło 9x6

pakiet Lipo Flightmax 2200-3S-25C

serwa jakieś 9g

 

chciałbym coś z tego zbudować tak żeby latało, żebym wykorzystał te części, a nie chce na razie nic zamawiać bo zbieram na materiały do TOTO - 7.

 

Chciałbym w tą sobotę lub niedzielę sobie polatać.

 

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym coś z tego zbudować tak żeby latało

Wymagania niewielkie.

Przy takim sprzęcie można zrobić cokolwiek sobie wyobrazisz/zapragniesz :D

Na dobry początek proponuję trochę inne podejście: listewka sosnowa (np 10x10, ale może być coś innego) do której mocujesz silnik (z przodu lub z tyłu) i do tego dowolny (skoro delta, to raczej trójkątny) "płat" z depronu (dwie warstwy: góra i dół, profil może być bez żeberek, spód płaski, góra wyprofilowana na dźwigarze z listewki sosnowej, np 5x3).

Jak masz grubszy depron (5mm) może dać radę jedna płaska płytka, albo płaska płytka plus dźwigar z listewki sosnowej, lub inny... wszystko według własnej inwencji.

Jedynie potrzeba mieć minimalne wyczucie w proporcjach i można świat zawojować... od zwykłej delty, po odrzutowe myśliwce i bombowce strategiczne z czasów zimnej wojny 8)

Takie pomysły są bardzo wdzięczne w realizacji, na 99% poprawnie latają, są tanie i szybkie w budowie.

 

Edit

Ja zrobiłem kiedyś takie tanie delty: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=678&highlight=choinka

Jednak wszystko opiera się na konstrukcji typu "stick" - patyk z silnikiem, do którego doczepiamy nasze (dowolne) płaty - tych niedeltowatych też kilka popełniłem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.