Jump to content

Katana X-lite 1400-depron


Gold Lizard

Recommended Posts

Witam

Właśnie wydrukowałem plany katany i chce ją zrobić z podkładów pod panele 6mm i 3mm. Chciałem poprosić o zdjęcia budowy lub/oraz gotowego modelu. Widziałem ze zdjęć bodajże extry że model pęka najczęściej przed kabiną i że skrzydła po przyziemieniu się wichrują. Na czym mogę zyskać wagę? Z góry dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Akrobat 1,4m wykonany z depronu to już gigant-obawiam się że będziesz musiał zastosować masę balsowych,sosonowych i sklejkowych wzmocnień aby się to coś nadawało do akrobacji.Tego typu konstrukcja wyjdzie raczej dośc ciężka,a o sensownym zastosowaniu depronu 3mm w tej konstrukcji możesz zapomnieć-co najwyżej do wygięcia garba na ogonie.Model ten raczej nie będzie zbyt kretoodporny,kadłub zwykle łamie się przy krawędzi spływu skrzydła i tak też pewnie może byc w Twoim przypadku tym bardzeij że model będzie wykonany z depronu.Przód modelu musi być mocno wzmocniony sklejką lub listewkam9i sosnowymi,wręga silnika,wręga podwozia i mocowanie skrzydła muszą stanowić sztywną i zwartą całość.Podjąłeś się dosyc trudnego zadania i jeśli mam być szczery lepiej sobie odpuśc-najbieraj pieniądze na balsę i wtedy ewentualnie bierz się za robotę.Nie mówię że ten model nie poleci ale będzie to napewno delikatna konstrukcja i szkoda z tym zachodu-zbyt wiele musiałbyś zmodyfikowac w oryginalnych planach.

 

PS.O co chodziło Ci z tym wichrowaniem się skrzydeł po przyziemieniu??W żaden sposób nie mogę rozkminić co miałeś na myśli...

Link to comment
Share on other sites

Witam

Bardzo dziękuję. Liczę się z tym że to będzie depronowa cegła, ale to ma być trening przed 2 kg. kataną. Mam pytanie, co mam tak mniej więcej kupić (np. z doświadczenia o Extrze) bo dzisiaj wybieram się do perfect hobby.

Wykombinowałem taki zestaw : sosna 6x3 4 sztuki (dźwigary) 3x3 2 sztuki (stateczniki) 5x5 2 sztuki (przód kadłuba) 3x3 4 sztuki (tył kadłuba) 3x3 3 sztuki (rozpórki kadłuba)

i 6x5 1 sztuka (wzmocnienie podwozia). Bardzo proszę o poprawienie mojej listy bo bardzo, BARDZO ostro wyszło mi z sosną. I jeszcze pytanie jaka krawędź natarcia i spływ? To chyba wszystko. Może jeszcze dzisiaj zacznę budowę :roll:

Link to comment
Share on other sites

Wiem wiem. właśnie buduje na modelarni. Deska 6 mm balsy wystarczy? a krawędź natarcia depronowa słabo mi się uśmiecha :) Proszę o szybką odpowiedz bo zaraz jadę do sklepu modelarskiego a ciągle całość wychodzi ciężko. No kratownice zastosuję węglową, rurkę wstawię po całości kadłuba i powinno być wytrzymałe. Jak przyziemie balsą to też g...... zostanie = plastikowy worek i 2 miesiące składania, a tu rowing węglowy, dragon i 2 godziny zabawy. Jeszcze kupie balsę ze 3 mm na wzmocnienia kadłuba. I nie wiem jakiego depronu mam użyć na pokrycie skrzydła (mam 3 płyty 2m na 1m gładkiego 6mm i 2 3mm rowkowanego) http://img9.imageshack.us/i/extra5c.jpg/ jak na tym zdjęciu - skrzydło/śmigło.

A chodzi Ci o nie obcinanie przodu natarcia i pokrycie go po całości depronem?

Link to comment
Share on other sites

Guest kotecek

Witam, Właśnie wydrukowałem plany katany ...

przepraszam za wpis nie na temat, ale chciałem Ci napisać, że szczerze podziwiam Twój zapał (też w Twoim wieku byłem taki sam i zbudowałem 1,8m RWD 5 bis)
Link to comment
Share on other sites

xD Wiem, niektórzy powiedzą, że obiecywałem zbudować z 4 modele, ale na co mi shock, jak jednego już mam? A 6 wręg w kadłubie wystarczy czy będzie jak z papieru? I cały czas nie wiem co z pokryciem skrzydła (6mm czy 3)? Kupiłem już sosnę, jutro piątek więc jeśli nie zabiorę się za citabrie to może kadłub będzie gotowy.

W tym wieku tak się ma :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 years later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.