Skocz do zawartości

Pierwszy heli.


Tropheus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Po długich bojach złożyłem swojego hk 450 i pojawił się problem z regulatorem. Długo czekałem na serwo na ogon ale dostałem i podłączyłem. Okazało się że w tym momencie strasznie grzeje się regulator i to bez podłączonego silnika tylko same serwa żyrko i odbiornik. Może mi ktoś pomoże czyżby bec nie wyrabiał.

Wyposażenie

3 serwa hkt 900 na tarczy, na ogonie GWS Park HPX F, żyrko Assan GA 410, Aku 2200mAh 20C

Regulator taki:

http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10013

 

Ponadto jak podłączam zasilanie i żyrko się zaloguje to serwo ogona cały czas wydaje dźwięk jakby pracowało ale się nie rusza ale jak poruszę drążkiem od kierunku to się porusza a regler natychmiast po podłączeniu zasilania dostaje takiej temperatury że nie można go dotknąć.

 

Może kupić zewnętrzny BEC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja miałem podobny przypadek z reglem Hobby King.. Grzał się okropnie. Nawet gdy silnik był wypięty.. Regle tej firmy są do :ass: Niestety.. U siebie wymieniłem na Turnigy i spokój.. Poza tym rafalgruszka dobrze Ci radzi.. :)

 

Dodam, że w moim HK-450 był cały zestaw napędowy Taki:

http://www.helipad.pl/index.php?products=product&prod_id=455 To była rewelacja do HK..

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie. Ulotnienie mojego hk-450 troche sie przeciąga z braku czasu ale mam parę pytań bo mam problem z żyroskopem. Posiadam żyrko Assan Ga410 wersje pro, i serwo na ogonie gws hpx f a nadajnik mx12. Teraz pytania:

W MX12 obsługa czułości żyroskopu jest w menu Travel Adj na kanale Gear, ale tam jest +100 % i -100%. Jak zrozumiałem z opisów to plus odnosi się do HH a minus do normal ale nie wiem jaką na początek ustawić wartość. Wszyscy podają około 70 ale w nadajnikach gdzie tryb HH zaczyna sie powyżej 50 % a nie jak u mnie od 0 do 100. Ponadto jak włączam heli to żyrko się loguje i ustawia w neutrum. Jak ruszam ogonem to pracuje dobrze ale kiedy tylko ruszę sterem kierunku to serwo zaczyna samo pracować patrząc od tyłu heli zaczyna powolutku ślizgacz przesuwać się w lewo aż dojdzie do końca. Nie wiem czy tak ma być czy to jakiś błąd. Następna sprawa to ustawienie limit na żyrku. Nie wiem do końca kiedy to ustawiać. Może ktoś mi napisać łopatologicznie jaka jest procedura ustawiania tego. Nadmieniam że wiem do czego to służy ale nie bardzo wiem jak to ustawić.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MX12 obsługa czułości żyroskopu jest w menu Travel Adj na kanale Gear, ale tam jest +100 % i -100%. .

Ustaw sobie na początek na 50%/-50%.

Kanał podwozia ustawiłem sobie na przełączniku Elev D/R z rewersem i wartościami jak podałem. Przełącznik na "0" - żyro w trybie normal, "1" HH. Pewnie będziesz musiał troszkę pokombinować konkretnymi wartościami w trybie HH, ale te 50/-50 na początek są ok. Reszta chyba zależy od konkretnego egzemplarza żyro. Nawet kilkuprocentowe różnice mają wpływ. Trzeba szukać prawidłowej wartości.

Limit to ograniczenie ruchu serwa. Ustaw tak, żeby nie było oporów mechanicznych - żeby serwo nie próbowało na przyklad wyrwać cięgna z korzeniami ;)

Link do polskiej instrukcji GY401. Jest dość przejrzyście opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację na temat mx12. A jeśli chodzi o limit to wiem do czego służy ale nie bardzo wiem jak to ustawić. Kiedy wychylam serwo ogona trymerem to pokrętło nie działa ale jak przesunę ogon nie dotykając trymera to wtedy można regulować. Przynajmniej u mnie tak to działa. Nie wiem tylko o ile przesunąć ogon żeby sprawdzić maksymalne wychylenie. Chyba że to się inaczej robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.