Skocz do zawartości

(P) paralotnia


kwi@tek

Rekomendowane odpowiedzi

motyl.. Życzę Ci abyś latał jak najdłużej.. To piękny sport. 100 godzin na glajcie to nie jest mało.. Ja nalatałem na glajcie ponad 300 ( w tym z napędem około 80) i uważam, że już starczy.. :)

Fakt. RSH to typowy spadochron ratowniczy.. nie da się ukryć. ma zapewnić bezpieczny powrót na ziemię w przypadku jego użycia. Pracując w pewnej firmie miałem okazję (i wątpliwą przyjemność) testować taki spadochron z tzw. "dyszą". Był to jeden z pierwszych takich spadochronów i w przypadku mojej wagi spadochron miał powierzchnię 38m kw. Otwierał się błyskawicznie. "pakę" rzucałem kilka razy w celu testowania. Nigdy z przymusu. ;) A co do skrzydeł - to faktycznie. paralotnia powstała w drodze ewolucji spadochronu. Nigdy odwrotnie. :wink:

 

Jeszcze raz życzę Ci kolejnych setek godzin bezpiecznego latania i wielkiej frajdy.. Tak trzymać! :D

 

Pozdrawiam,

Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.