madrian Opublikowano 1 Grudnia 2009 Opublikowano 1 Grudnia 2009 Mam problem. Zmontowałem sobie szybką instalację do sprawdzenia żyroskopu. Odbiornik, pakiet, regiel, serwo (SG-91). Przed serwem żyro. Unieruchomiłem żyrko w płaszczyźnie roboczej, jak dla wysokości. Podłączyłem zasilanie (nadajnik też był, nim ktoś głupio zapyta ), zapaliła się czerwona dioda. Poczekałem aż żyrko się zaloguje. I zaczałem nim ruszać, tak, jakby model pochylał i zadzierał nos. Chciałem zobaczyć, co się będzie działo z serwem. Dla lepszej wizualizacji, serwo miało założony orczyk. I pojawił się następujący problem. Gdy "zadzieram" żyrem "do góry" - serwo ładnie to kontruje. Ale gdy "pochylam" je "w dół" - serwo dochodzi do pozycji środkowej i zaczyna drżeć, tak jakby chciało, a nie mogło. Przy bardzo gwałtownym ruchu, delikatnie wychyla się w drugą stronę i natychmiast wraca do pozycji środkowej, jednocześnie drżąc. Czyli, w jedną stronę przechyłu działa, w drugą nie chce. Jeśli nie ruszam żyroskopem, ale zadaję ruch nadajnikiem, to serwo chodzi idealnie. Przełączenie rewersu powoduje tylko, że serwo chodzi w drugą stronę. Ale nadal ta sama strona pochylenia, nie działa. Regulacja czułości, nic nie daje, tj nie pomaga. Robię coś źle, czy żyro jest walnięte? Trochę mi głupio, bo kupiłem używane od jednego z naszych kolegów, jako sprawne, choć za niewielkie pieniądze.
zzradek Opublikowano 1 Grudnia 2009 Opublikowano 1 Grudnia 2009 czy w czasie logowania żyroskop leżał całkowicie nieruchomo?
robraf Opublikowano 1 Grudnia 2009 Opublikowano 1 Grudnia 2009 może w aparaturze jewst ustawione wartosc wychylenia gora 10% a dol np 10 albo na odwrot? ja bym zresetowal ustawienia w nadajniku
madrian Opublikowano 1 Grudnia 2009 Autor Opublikowano 1 Grudnia 2009 Tak, żyroskop był nieruchomy i prób było kilka. Co do nadajnika, wykorzystałem ster wysokości z jednego, mojego modelu, na którym mam 115% wychyleń w obie strony. Zresztą ruch z nadajnika jest jak najbardziej poprawny w pełnym zakresie.
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.