Skocz do zawartości

problem z skonfigiem modulu jeti i powerboxa


obyvatel

Rekomendowane odpowiedzi

krótko:

TX futaba WC2

moduł jeti 2,4 ghz duplex

rx 2 odbiorniki jeti 2,4 ghz 8 ch

powerbox champion rrs

 

nie moge sparować odbiorników aby działały w clone mode poprzez moduł rrs. dodam ze próbowałem parować gdy wszystko było podłączone do modułu. wyglada to tak jakby każdy z osobna działał ale po podłączeniu do modułu tylko jeden jest dopuszczony do odbioru i nadawania. czy wina moze leżeć po stronie duplexutzn moduł nie może porozumiewać się w tym samym czasie z dwoma odbiornikami? ... na moje oko laika jakoś tak to wygląda...

 

nie próbowałem parować bez użycia pwrboxa

 

dzieki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedura jest oopisana tu:

http://www.jetimodel.com/data_downloads/8/duplex-en-de_rx_web.pdf

a detalicznie:

 

Pairing:

When using a new receiver or transmitter it is obligatory to perform the so called pairing procedure. This is

executed by inserting the shorting plug marked (BIND PLUG) into the socket at the receiver back side (assigned

to external equipment and marked Ext.) and by switching on the receiver. Subsequently switch on the transmitter

which will report pairing with the receiver by two beeps. Now remove the pairing plug from the receiver. The

transmitter is acoustically signalling presence of the pairing plug in the receiver.

Pairing can also be performed without the pairing plug (BIND PLUG) with the help of the JETIBOX. In that case

the JETIBOX must be connected directly to the receiver. Select the item (pairing) in the JETIBOX display and push

U (upward arrow). Now the receiver is waiting for switching on of the transmitter with which it has to be paired.

The transmitter again reports pairing by two beeps and everything is ready for operation. If pairing did not

succed, switch off the transmitter and receiver and repeat the above mentioned procedure.

One transmitter may be paired with an arbitrary amount of receivers. One receiver can be paired with one

transmitter only, i. e. the receiver is paired with the transmitter which has been paired last.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powyższa procedura opisuje operację dla jednego odbiornika, a ja chcę użyć dwoch które mają odbierać sygnał przez cały czas, a moduł rrs ma być odpowiedzialny za przełączanie odbiorników, a tak się nie dzieje. Wydaje mi się że Jeti nie przewidziała takiej konfiguracji.

Po sparowaniu odbiorników każdy z osobna działa prawidłowo, ale po podłączeniu ich do modułu rrs i włączeniu napięcia jeden jest odcinany- moim zdaniem wygląda to tak jakby moduł TX nie pozwalał RX no. 2 na uruchomienie/nadawanie - ergo - wszechstronność zalet duplex chyba ma w tym konfigu ma swój minus... chyba?? jakiś konflikt adresów??

 

Pisząc o odłączeniu odbiornika mam na myśli nie odłączenie go przez sam moduł rrs ale o braku komunikacji z nadajnikiem- moduł rrs wyświetla tylko kropeczkę przy numerze odbiornika i pokazuje jakość sygnału 0%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos na ten temat:

 

• RX mode: this adjustment switches the receiver to the monitoring mode (Clone). Apply this mode

only if you intend to use two or more receivers in the model in parallel at the same time. Use one of the

receivers as main receiver (Normal) and the rest in monitoring mode (Clone). Receiver mode change

(Normal / Clone) must be performed only with the JETIBOX connected directly to the receiver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no właśnie nie mam jetibox'a

coś mi się wydaje że przydzielane są te same adresy obu odbiornikom i byłoby ok gdyby to był simplex, a tu nagle duplex i moduł TX otrzymuje odpowiedź od 2 RX no to jednego blokuje i koniec.

Faktycznie będę musiał napisać do Jeti...

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boje sie ze pisanie do Jeti nie pomoze - w tym fragmencie dokumentacji ktory wrzucilem pisza wyraznie ze zmiana trybu pracy z "normal" na "clone" moze byc zrobiona tylko przy pomocy JetiBox. A to jest to co potrzebujesz. Jeden odbiornik w "normal mode" drugi i nastepne w "clone mode" czyli "monitoring mode"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszku plusik dla Ciebie, wszystko działa, nalżało podpiąć pod jetiboxa i zaprogramowac odpowiednio odbiorniki na norm i clone, następnie sparować i gitarrra!! Działa.

Dzięki i pozdrawiam.

Tak na marginesie to troche kiepsko że Jeti przystąpiła do kolejnej z firm która wymaga rozbudowania hardwear'u do uzyskania podstawowych-moim zdaniem- funkcji. No ale cóż... ja nie znam się na kreowaniu polityki firm.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyvatel - to nie jest polityka Jeti tylko koniecznosc. Urzadzenia robia sie tak zlozone, maja tak ilosc programowalnych funkcji, ze nie da sie inaczej. By zbudowac, uruchomic i oprogramowac komputer poptrzebny jest drugi komputer z odpowiednim hardwarem i oprogramowaniem.

A JetiBox tak naprawde jest przydatny i do innych celow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Tobą, aczkolwiek dostęp do pewnych funkcji powinien być prostszy, bo po co kupować JetiBox'a jeśli chcę tylko wykonać chociażby problemowe zagadnienie. Prościej byłoby z obsługą małego przełączniczka albo zworki i po problemie. Natomiast mając JetiBox'a napewno podświadomie zacząłbym kombionować chociażby z telemetrią, bez względu na fakt czy byłaby mi potrzebna czy nie.

Prostota, także w małym lotnictwie, jest cnotą pożądaną.

Podsumowując, raz jeszcze dzięki. Pozdrawiam. Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.