Skocz do zawartości

odbiornik modelarski 35MHz


bulbonick

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie, jestem zmuszony przedłużyć antenę w swoim odbiorniku.

Chciałbym między odbiornik a antenę wstawić ok. 500mm przewodu antenowego i tu rodzi się kilka pytań:

-czy nie pogorszy to zasięgu?

-co zrobić z ekranem- w odbiorniku połączę z masą a od strony anteny?

-co z dopasowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiorniki sa strojone z antena taka jaka fabryka dala. 50cm to duzo - zasieg ma prawo byc gorszy - jedyna metoda to porownac zasieg z antena oryginalna i przedluzona - i bedziesz wiedzial.

Dawanie kabla antenowego absolutnie nie mam sensu.

 

A najlepiej - zostaw tak jak jest - trudno mi sobie wyobrazic "musze przedluzyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cała elektronika jest z przodu helika silnik i moduł zapłonowy wywaliłem na tył a antenę myślałem położyć na izolowanych podporach między podporami belki ogonowej i dlatego myślałem o użyciu przewodu antenowego w celu przedłużenia anteny minimalizacja zakłóceń od modułu zapłonowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze silnik benzynowy - jest to jakis problem, a helik z gatunku tych wiekszych (co upraszcza sprawe) - zgada sie?

W takim ukladzie nalezaloby uzyc odbiornika w stylu IPD, tak by byl w stanie zaklocenia odfiltrowac, wetknac go najdalej w nos jak sie da, antene zostawic w spokoju, a nawet skrocic, a koniecznie dac pierscionki ferrytowe na dlugie kable do serw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym między odbiornik a antenę wstawić ok. 500mm przewodu antenowego i tu rodzi się kilka pytań:

-czy nie pogorszy to zasięgu?

-co zrobić z ekranem- w odbiorniku połączę z masą a od strony anteny?

-co z dopasowaniem?

teoretycznie przewód do momentu gdzie jest w ekranie pozostaje przewodem a nie anteną, Wpływa to na tłumienie a nie dopasowanie. czyli czysto teoretycznie możesz przedłużać.

 

 

A samo wykonanie w odbiorniku ekran do masy przy antenie po prostu niepodłączony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motyl - to prawda co mowisz - ale - koncentryk, by dzialac tak jak mowisz, musi byc dopasowany do impedancji wejscia odbiornika i do impedancji anteny. Jezeli ten warunek spelniony nie jest, a nie jest, bo jak pisalem, odbiornik jest strojony z fabryczna antena, i nikt tak naprawde nie wie jaka jest jej impedancja, to czyni wiecej zla niz dobrego. Lepiej tego nie tykac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.