Skocz do zawartości

Graupner junior s w wersii "economy"


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio poważnie się napaliłem na zakup tytułowego modelu. A że zbliżają się święta trzeba pomyśleć o jakimś prezencie :jupi: ze względu na to ze co roku dostaję rózgę (tak ostrzegawczo :lol2: ), chciałem w tym roku zrobić sobie naprawdę fajny prezent...

Temat ten zakładam dla siebie (-cenne inf doświadczonych modelarzy), oraz dla ludzi z niewielkim budżetem , którzy niskim kosztem chcą nabyć rzeczony model.

 

Otóż szperając ostatnio w sieci zauważyłem, że można go nabyć w częściach dużo taniej pomijając rzeczy które mam i które mogę sobie zrobić. Przykładowo: posiadam 3 nowe serwa HTX-900 , silnik MYSTERY 3F D2836-1700 i regulator Mystery pentium -30A, oraz dwa akumulatory: e-sky 1000mAh (20C) i mystery 1500mAh (25C) (100g), oraz oczywiście nadajnik i odbiornik (niestety na razie kiepskiej klasy, ale to nie długo się zmieni :faja: ) . Mianowicie model można kupić w http://www.cyber-fly.pl/kategoria4.html. Wersja z silnikiem i dedykowanym śmigłem jest droga (jak dla mnie) (415zl) , ale kupując osobno kadłub, skrzydła statecznik poziomy, wręga silnika,dźwigienki,mocowanie stat.poz . wychodzi zaledwie 255zl (czyli całkiem przyjemnie) . Kabinę zawsze można zrobić z kawałka przyciętej butelki po napoju (po co płacić 65zl za "owiewkę z mat imitującego węgiel" :crazy: ) . I tu pojawia się pyt. Czy oprócz zakupu rozgałęźnika serw, jeszcze jednego serwa oraz opatek z piastą nie będę musiał wydawać na jakieś wzmocnienia skrzydeł ? Czy dostanę wszystko gotowe do zamontowania? No i czy mój silnik poradzi sobie z tym w sumie sporym i ciężkim modelem? silnik zakupiłem od kolegi z forum i jeszcze go nie testowałem... stąd moje pytanie. Jakie łopatki musiałbym kupić do tego silnika? (chodzi o rozmiar bo marka mnie nie interesuje) Bo jeśli silnik okazałby się za słaby lub jakiś inny sposób nieodpowiedni to rozważyłbym zakup gotowego modelu i w tej sytuacji ten temat straciłby sens-a tego nie chce... Proszę o pomoc, najchętniej doświadczonych modelarzy. Zdecydowałem się na ten model ze względu na dużą ilość dobrych opinii o nim na forum, no i ze względu na uczucie do niego, które się we mnie niedawno pojawiło :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cyber-fly można kupić Juniora S bez silnika 100zł mniej. Jeśli bez silnika i śmigła to jeszcze taniej.

...ale to najcenniejsze wyposażenie juniora, szkoda rezygnowac z czegos (silnik i śmigło) - co jest doskonale dobrane do modelu...

 

Gdzies czytałem ze:" jak chceszsz kupic dobrze i tanio, to kup dwa artykuły - dobry i tani"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie myślałeś o TYM 300zl

jasne że myślałem, ale junior podoba mi się bardziej :oops: Ale dzięki za ten kontakt :wink:

 

szkoda rezygnować z czegoś (silnik i śmigło) - co jest doskonale dobrane do modelu...

no jasne ze szkoda... ale w życiu nie zawsze ma się to co się chce niestety... poza tym nie chce kupować drugiego mocnego (jak na moje potrzeby) silnika , skoro posiadam inny także dość silny... nie kupuje osobno wyposażenia do każdego modelu... skoro już mam silnik to chciałbym go wykorzystać, po za tym nie stać mnie na nowy... gdyby było mnie stać nie zakładałbym tego tematu :? (a z tym cytatem to się zgadzam)

 

W cyber-fly można kupić Juniora S bez silnika 100zł mniej. Jeśli bez silnika i śmigła to jeszcze taniej.

-a o tym nie wiedziałem :lol: dzięki :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dasz inny silnik to pamietaj ze opinie ktore czytales moga byc nieadekwatne doTwojego skladaka

tak jestem tego swiadomy :wink:

 

zakupic musisz

rurke na bagnet

przedluzacze do serw

junior nie ma bowdenow

troche stalowego drutu i troche galanteri modelarskiej

.. no i o to mi chodziło :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.