Skocz do zawartości

Problem z ladowarka Graupner Li-Po Charger 4


balcerseb88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Dwa dni temu przyszedlem z lotow do domu podlaczylem model pod ladowarke ale zauwarzylem za baterie ładuja sie za krodko ok 45minut wiec podlaczam drugi pakieta no i znowu czas ladowania jest za krodki ok 40minut a zawsze ladowala znacznie dluzej pakiedy rozladowane mniej wiecej tak samo jak zawsze. Ładowarka to Graupner Li-Po Charger 4 http://modele.sklep.pl/product_info.php?cPath=33&products_id=452 a pakiety to 2s lipo 1700mAh i 3s 1700mAh (fullymax)

Dzis poszedlem na loty ale lot jednym modelem byl za krodki zawsze latalem na pakiecie 2s ok 40 minut dzis tylko ok 25minut. W drugim modelu z pakietem 3s bylo chyba wszystko ok latal jak zawsze ok 10 minut :)

Czy jest mozliwe ze ladowarka niedoladowywuje pakietu (zapsula sie)

Czy to baterie sie popsuly ?? ale to by bylo troch dziwne bo tak naraz by dwa pakiety padly ??

Czy ktos posiada ta ladowarkie jesli tak to ile laduja sie wasze baterie ??

Dodam jeszcze ze zawsze podlaczalem ja pod te same zrodlo pradu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo napiecie jest mało miarodajne warto tez sprawdzic A

bo jak zaczynasz ladowac to masz amperaz ten co nastawiles(np 1,3A) i to trwa do czasu wyrownania sie napiec tj do osiagniecia przez pakiet 12,6V przy 3s, ale ladowanie trwa dalej tylko amperaz spada i pakiet za naładowany uznaje sie gdy przeplyw pradu jest mniejszy niz 40mA (albo cos blisko tego) i ten 2 etap ładowania trwa jakies 40% całego procesu

 

wiec albo ladowarka ładuje do mniejszego napiecia lub wykrywa naladowanie pomimo przeplywu pradu wiekszego od 40mA

w obu przypadkach pakiet nie bedzie naładowany do pelna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jestem juz po pierwszej probie

sprawdzilem pakiet 3s pod voltomierzem troche jest to zastanawiajace ale jest wszystko ok napiecie ladowanie doszlo do 12.6v i ladowarka zakonczyla ladowanie troche to dla mnie dziwne czas ladowania znacznie sie wydluzyl juz nie ladowaly sie 40 minut a troche ponad godzine wyglada na to ze pakiet 3s sie naladowal

Dzis sprawdze jeszcze 2s tylko musze go rozladowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to u mnie cos kolo tego bylo niespojrzalem dokladnie na zegarek jak podlaczale ale napewno podnad godzine sie ladowaly

tylko zastanawia mnie dlaczego wczoraj ladowaly sie 40minut a dzis ponad godzine troche to dla mnie dziwne :? jeszcze zobacze co bedzie sie dzialo z pakietem 2s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ta ladowarka jest popsuta :cry:

rozladowalem pakiet 2s i podlaczylem do ladowania z voltomierzem stale katrolujac voltomierz. W pewnym momecia ladowania napiecie ustalo 8.35v stalo przez dluzszy czas potem zaczelo isc do gory niestety ladowarka nie rozlaczyla sie przy 8.4v szlo dalej ale zaraz potem wylaczylem ladowarke mam nadzieje ze moim lipolkom sie nic nie stalo Dzis rozladowalem pakiet 3s jutro go naladuje i zobacze czy wszystko ok moze ona tylko 2s przestala ladowac

Ale i tak trzeba ja wyslac na gwaracjie bo jest "niebespieczna dla aku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.