Jump to content

Kilka pytań odnośnie nadajników esky


mario111

Recommended Posts

Witam mam kilka pytań odnośnie nadajników e-sky do Belt CP i lama V4 :

 

1. Jaki zasięg mają z max wyciągniętą antenką i pełnymi bateryjkami? (nie ma tego w instrukcji :( )

 

2. Dlaczego ładowarka sieciowa ,pasuje tylko do ładowarki BALANCE , w transmitterze odwrócona jest polaryzacja we wtyczce (specjalnie tak zrobili???) i tak ładuję akumulatorki w ładowarce ,ale pytam bo to trochę utrudnia życie (ładują się po 4szt. max)

 

3. Czy można śrubokręcikiem podważyć i wyjąć bez uszkadzania kwarc w lewym dolnym rogu ,na jakiś inny ???

 

4. Czy to normalne ,że w okolicy kwarcu transmitter bardzo się grzeje???

 

5. Czy są bardzo podatne na zakłócenia ,np. z CB radio ? (w końcu to tylko modulacja FM ,bez kodowania) ,zdarzyło się kiedyś komuś przez coś takiego rozwalić heli???

 

6. Do czego służą Gyro sw i IDLE w belt CP ? (wyczytałem ,że to ma coś wspólnego z akrobacjami 3D) ,w jakiej pozycji je wyłączyć ,bo na początek chcę pierw poćwiczyć ;)

 

 

P.S. Post jest może troszkę obszerny ,ale po prostu nie chciałem zakładać wielu tematów ,ująć wszystko w jednym miejscu, pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Witaj mario111.

 

Niestety nadajniki E-Sky jak i cała elektronika z tym związana nie jest najlepszej jakości.. Zasięg w przybliżeniu to około 200 do 300 metrów. Nie radzę ładować przez nadajnik. Jeśli zaś chodzi o kwarc, to lepiej nie robić nic na siłę.. Uważaj z tym śrubokręcikiem.. Kwarc oczywiście można wymienić na inny, ale pamiętaj, że muszą to być kwarce dobrane parami (nadajnik - odbiornik) w tej samej częstotliwości. Oczywiście nie eksperymentuj z kwarcami "obcymi", tzn, jeśli sprzęt E-Sky to takie same same kwarce.. Oczywiście nadajnik ma prawo sie troszkę grzać (zwłaszcza, jak jest antenka schowana). Radio jest dość prymitywne tak pod względem technicznym jak i użytkowym. Jest dość podatne na zakłócenia, ale nie ma co siać paniki.. W Belcie masz przełącznik Gyro SW który służy (w parze z potencjometrem) do ustawiania czułości żyroskopu. Niestety ten fabryczny (żyroskop) nie posiada możliwości regulacji czulości (czyba, że jest to wersja A lub B). Przełącznika "Idle" nie radzę załączać, gdyż jest to tryb (Idle Up) do akrobacji.. trzeba najpierw helika ustawić do tego trybu i nauczyć sie latać :wink: IDLE UP działa tak, że po załączeniu mamy stałe obroty silnikia (bliskie maksymalnym), a kąt natarcia łopat osiąga 0 stopni przy położeniu drążka gazu w neutrum ( na środku). Daje nam to możliwość sterowania skomiem w zakresie +10, -10 stopni, czyli jest teoretycznie możliwość zawisu i lotów na plecach :wink: Ale gorąco nie polecam na początku..

 

Gdyby coś, to pisz..

Pozdrawiam,

Bartek.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.