Jump to content

przenośny dysk twardy


Piotrek2136

Recommended Posts

Witam,

 

przymierzam się do kupienia zewnętrznego tysku twardego. kwota jaką na razie dysponuję to 300zł... chciał bym aby nie była to jakaś firma X tylko coś porządniejszego...

niestety nie znam się na tym za bardzo i nie wiem co wybrać... o co chodzi z tymi wymiarami dysku 1,8" 3,5 " oraz 2 cale (wiem czego to wymiary ale co one zmieniają?)? co to zmienia w użytkowaniu dysku? na co zwracać uwagę przy wyborze?

 

 

 

 

 

 

pozdrawiam Piotr

Link to comment
Share on other sites

Guest Anonymous

Ja osobiście, i nie tylko ja, polecam dyski zewnętrzne firmowane przez WD. Mam taki dysk WD 320 GB od 3 lat i nie powiem złego słowa, znajomi którzy mają odpowiednio 250 GB i 1 TB mają taką samą opinię.

 

Dysk 2,5'' od 3,5'' rożni się tym, że ten pierwszy może być zasilany w całości z portu USB dlatego nie wymaga dodatkowego zasilacza (choć czasem w laptopach spotyka się problemy). Poza tym 2,5'' jest dużo mniejszy od 3,5", na tyle mały i lekki że można go nosić w kurtce, torbie czy torebce.

 

Ja mam 3,5'', jest na tyle duży, że robi za dysk stacjonarny podłączany przez fire wire. Jeśli w komputerze masz port fire wire albo esata to dobrze by było zaopatrzyć się w dysk z takim złączem - po zastosowaniu odpowiedniego kabelka transfer jest sporo większy niż w przypadku USB.

 

Ogólnie dyski 3,5" montuje się w PCtach, a 2.5" w laptopach. Taka o różnica ;)

Link to comment
Share on other sites

A wiec tak ... Dyski 3,5 " mało poręczne (większe rozmiary) Dyski 2,5 calowe możesz schować np. do kieszeni, i teraz pytanie dysk będzie podłączany przez USB czy eSATA? Jeżeli przez USB to raczej nie zrobi ci to różnicy jaki dysk weźmiesz ponieważ USB będzie ograniczało prędkość.

http://www.komputronik.pl/index.php/product/83479/Notebooki_i_netbooki/Akcesoria/3.html

 

Ja przekonałem się do firmy samsung żadnych problemów... kolega też zrezygnował z seagate na rzecz samsunga (seagate cały czas piszczał i był na gwarancji ... dostał kumpel drugi, a ten drugi tak samo :D )

 

Warto poświęcić chwilę i poszperać np. na Komputroniku w opiniach.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.