Skocz do zawartości

Ładowanie Spektrum DX7


uve

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ponieważ stałem się posiadaczem samego nadajnika DX7

jestem na etapie wyboru ładowarki.

 

Które rozwiązanie polecilibyście ?

 

1. Zakup dedykowanej ładowarki Spektrum.

2. Zakup takiej ładowarki http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=17_18&products_id=4951

3. Wykorzystanie ładowarki Imax B6.

 

W przypadku trzeciej opcji to czy można podłączyć ładowarkę bezpośrednio pod wejście nadajnika pamiętając o polaryzacji ? Jakim prądem pakiet powinien by ładowany ?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystaj I-maxa, w końcu po coś go masz :D

 

Będziesz wiedział ile w pakiet weszło, a i automatycznie Ci rozłączy ładowanie gdy pakiet się naładuję.

 

Ładuj najwolniejszym jakim da się w Imax-ie ustawić [chyba 0.1A], na noc tak zostaw. On Ci sam rozłączy, a i pakiet będzie się mniej niszczył przy wolnym ładowaniu :)

 

Edit: Ładziu wygryzłeś mnie. Ja mówię swoje doświadczenie z pakietem od mx-a [ta sama firma] i accucelem [niby te same ładowarki]. Wszystko ładnie się naładowało, a delta zadziałała bez problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku trzeciej opcji to czy można podłączyć ładowarkę bezpośrednio pod wejście nadajnika pamiętając o polaryzacji ?

Nie.

 

Wykorzystaj I-maxa, w końcu po coś go masz :D

Niekoniecznie. Tylko pod w/w warunkiem.

 

Będziesz wiedział ile w pakiet weszło,

Niekoniecznie. Są spore straty. Przy 0,1C dobrym przybliżeniem jest 40% w gwizdek.

 

automatycznie Ci rozłączy ładowanie gdy pakiet się naładuję.

Niekoniecznie. Przy małych prądach delta nie zawsze jest wykrywana przez ładowarkę. Przy prądach <= 0,1C nie ma to negatywnego wpływu na pakiet.

 

Ładuj najwolniejszym jakim da się w Imax-ie ustawić [chyba 0.1A],

Niekoniecznie. Zależy od pojemności pakietu. Zbyt małym prądem może pakietu nie naładować. Wszystko pójdzie na straty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie bardzo rozumiem dlaczego.... Widziałem na jednym forum, że jeden

użytkownik podłączył ładowarkę Turnigy bezpośrednio do nadajnika... oczywiście

pamiętając do zmianie polaryzacji...

 

Jeżeli faktycznie się nie da to jedyne wyjście to zakup ładowarki Spectrum ?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie się nie da to jedyne wyjście to zakup ładowarki Spectrum ?

To z niej tak ciężko wyjmować ten akumulator? Po prostu go wyjmij i załaduj jak należny potem wsadź i gitara...

Ciężko nie, ale niektórym po jakimś czasie

wyrobiła się' wtyczka.... Skoro nadajnik posiada takie wejście

chciałem z niego skorzystać.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem stary i mam amnestię, czy jakoś tak - o czym poniżej ;-)

 

uve, obawiam się, że mogłem wprowadzić cię w błąd. Mam aparaturę JR - to w sumie te same rozwiązania, co Spektrum. Dla świętego spokoju rozkręciłem nadajnik, ale niewiele zobaczyłem - musiałbym jeszcze odkręcić płytki. Zmierzyłem więc napięcie na gnieździe ładowania i wygląda na to, że tu tej diody nie ma! Miernik pokazuje dokładnie takie napięcie, jakie jest na pakiecie. Po włączeniu nadajnika gniazdo ładowania jest odłączane. Wydaje się więc, że pakiet można jednak ładować ładowarką procesorową bez wyciągania z nadajnika. Trzeba jedynie uważać, żeby pakietu nie przegrzać. Ja ładuję podobny pakiet (1500 mAh) prądem 0,2-0,4 A - ale wyciągałem go do tej pory z nadajnika. Pakiet od roku ma się znakomicie i nie nagrzewa się za bardzo pod koniec ładowania. Bezpiecznik też faktycznie jest, ale ma 3A, więc nie powinno być problemów.

 

Jeszcze raz sorry za zamieszanie! Nie obraziłbym się, gdyby ktoś zweryfikował powyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Ładując pakiet prądem 1/10C i tak musimy ładować go przez 14h bo w pakiet trzeba władować 140% jego pojemności ( taka to już technika Ni xx) Wszystkie pakiety jakie miałem ładowałem w nadajnikach (w MC-14 unieszkodliwiłem diodę bo przeszkadzała ) .Pakiet 1500 można ładować bezpiecznie prądami do 0.25C a większymi tylko wtedy kiedy producent wyraźnie to napisał (z pakietem Robbe 2000mAh 9,6v nie polecam stosować sie do propozycji producenta ładując prądem 1C- moze być niebezpiecznie) Delta peak może nie zadziałać ale zdarzyło mi się to na pakietach 4,8 przy małych prądach (ładowarkę mam shark 20 )Reasumując jak dasz prąd ładowania w granicach 0.1-0,4A to nic się nie stanie.Jakim prądem byś nie ałdował to i tak trzeba wpakować 140% w pakiet żeby odzyskać pojemność znamionową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem omomierzem (po wyjęciu akumulatora) i z pomiaru wynika, że gniazdo do podpięcia ładowarki jest bezpośrednio połączone ze stykami do przyłączania akumulatora. Nie ma tam po drodze żadnych elementów elektronicznych. Spróbowałem w związku z tym naładować pakiet przez to złącze i pełny sukces. Do tej pory wyciągałem pakiet do ładowania ale z tego wynika, że niepotrzebnie. Oczywiście piszę tu o ładowaniu ładowarką mikroprocesorową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.