Jump to content

Powitanie


Recommended Posts

Witam wszystkich

Nazywam się Andrzej. Mój ''wiek" przekroczył "pół wieku" :cry: jakieś trzy lata temu. Mieszkam w Radomiu i modelarstwem zajmuję się od podstawówki. Mały Modelarz, słynna Jaskółka, jakaś uwięź z silnikiem samozapłonowym to była modelarska codzienność.

Od kilkunastu lat wraz z synem Łukaszem latamy rekreacyjnie modelami akrobacyjnymi. Od 2007r zaczęliśmy latać kombatami zarówno spalinowymi jak i ESA. Jakieś dwa lata temu założyliśmy z kolegami eskadrę Hunters i staramy się uczestniczyć w zawodach Aircombat IIWW.

Utworzyliśmy też stronę www.modelarz.one.pl aby pokazać, co się u nas dzieje.

Nie mamy na razie żadnych większych osiągnięć. Pewnie dlatego, że nie traktujemy latania zawodniczo a raczej jako odskocznię od codzienności.

Wiedzę o RC zdobywałem w czasach, kiedy była ona na kartki. Do wszystkiego trzeba było dochodzić samemu metodą prób i błędów. Więcej było tych ostatnich.

Teraz łatwiej tych błędów uniknąć będąc uczestnikiem lub choćby czytelnikiem forów modelarskich. Dlatego nadal chcę swoją modelarską wiedzę powiększać również w taki sposób a jeśli i ja będę mógł komuś pomóc i ustrzec przed błędami, chętnie to zrobię.

Mam też na koncie kilka własnych konstrukcji i przeróbek. Jedne rozleciały się ze starości inne udawały świder ziemny. Dały mi jednak pewność, że wszystko lata jeśli zastosuje się kilka prostych zasad.

Dały mi jednocześnie pewność, że od tych zasad należy zaczynać a nie od marzeń.

Mój sprzęt to leciwy Simprop Super Star 12, Graupner MX16S i do dyspozycji MX12 natomiast modele opisane są na wspomnianej wcześniej stronie.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.