Skocz do zawartości

Powitanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Nazywam się Andrzej. Mój ''wiek" przekroczył "pół wieku" :cry: jakieś trzy lata temu. Mieszkam w Radomiu i modelarstwem zajmuję się od podstawówki. Mały Modelarz, słynna Jaskółka, jakaś uwięź z silnikiem samozapłonowym to była modelarska codzienność.

Od kilkunastu lat wraz z synem Łukaszem latamy rekreacyjnie modelami akrobacyjnymi. Od 2007r zaczęliśmy latać kombatami zarówno spalinowymi jak i ESA. Jakieś dwa lata temu założyliśmy z kolegami eskadrę Hunters i staramy się uczestniczyć w zawodach Aircombat IIWW.

Utworzyliśmy też stronę www.modelarz.one.pl aby pokazać, co się u nas dzieje.

Nie mamy na razie żadnych większych osiągnięć. Pewnie dlatego, że nie traktujemy latania zawodniczo a raczej jako odskocznię od codzienności.

Wiedzę o RC zdobywałem w czasach, kiedy była ona na kartki. Do wszystkiego trzeba było dochodzić samemu metodą prób i błędów. Więcej było tych ostatnich.

Teraz łatwiej tych błędów uniknąć będąc uczestnikiem lub choćby czytelnikiem forów modelarskich. Dlatego nadal chcę swoją modelarską wiedzę powiększać również w taki sposób a jeśli i ja będę mógł komuś pomóc i ustrzec przed błędami, chętnie to zrobię.

Mam też na koncie kilka własnych konstrukcji i przeróbek. Jedne rozleciały się ze starości inne udawały świder ziemny. Dały mi jednak pewność, że wszystko lata jeśli zastosuje się kilka prostych zasad.

Dały mi jednocześnie pewność, że od tych zasad należy zaczynać a nie od marzeń.

Mój sprzęt to leciwy Simprop Super Star 12, Graupner MX16S i do dyspozycji MX12 natomiast modele opisane są na wspomnianej wcześniej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.