Skocz do zawartości

ladowanie lipo - problem


student87

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Żaden ze mnie elektryk, ale na chłopski rozum, nie powinno być: czarny (pierwszy, czyli minus) ze środkowym - pomiar pierwszej celi, czarny z ostatnim - pomiar drugiej celi?

Czy przypadkiem zwarcie środkowego styku z ostatnim nie spowoduje jakiegoś "bum"? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie mi znane źródła podają, że spadek napięcia poniżej 3V na celę może spowodować nieodwracalne zmiany i kompletne uszkodzenie pakietu. Mam dziwne wrażenie, że na ratunek już za późno... Sorry, taka trochę kiepska informacja na święta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz mial komputerowa to podlacz do ladowania pierwsza cele na programie nicd

jak podbije napiecie do 3,5 v to przejdz na program do lipo oczywiscie ustaw 1 cele , sprobuj naladowac moze sie uda , potem zrob to samo z druga cela jaksie podpiac juz ,wiesz przez zlacze balansera

Jest mala szansa ze odzyskasz pakiet choc przypuszczalnie moze byc juz miekszy znaczy sie slabszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arturoo

w pierwszym poscie sie mylisz bum zrobisz jak zlaczysz te grube kable tzn czerwony z czarnym

a co do drugiego czasem idzie odratowac pakiet

No to OK, dlatego napisałem, że żaden ze mnie elektryk. :)

 

Właśnie znalazłem parę opisów, gdzie udało się odratować takie lipole. Żeby nie było za prosto, podpowiem tylko :google:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Ja napiszę mniej emocjonalnie.

Generalnie zwierając każdą dowolną parę kabelków złącza serwisowego zrobisz bum. Ale my ich nie zwieramy, tylko wpinamy między nie miernik.

Arturrro, jeżeli lubisz odejmować, to możesz mierzyć tak, jak ty radzisz i też będzie OK, tylko po co?

 

Żeby nieco rozjaśnić, wstawiam po raz kolejny obrazek, który kiedyś namalowałem w przypływie weny twórczej. Może coś rozjaśni.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.