Skocz do zawartości

JR DSX9 2,4


-arek-

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że posiadasz DSX9 a ja ostrożnie podchodzę do 2,4Ghz.

Możliwe, że jestem przewrażliwiony ale w obecnej sytuacji i mnogości systemów ( FASST, DSSS, FHSS,DSM2, DSJ itp) wolę poczekać aż sytuacja się ustabilizuje i zapanuje jeden - podobnie jak na 35Mhz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

le w obecnej sytuacji i mnogości systemów ( FASST, DSSS, FHSS,DSM2, DSJ itp) wolę poczekać aż sytuacja się ustabilizuje i zapanuje jeden

Mam nadzieję, że jesteś młody i prowadzisz zdrowy tryb życia.... bo poczekasz....

do następnego wynalazku. Ale wtedy też raczej już nie będzie standardu..

 

Aparaturę kupujesz na kilka lat - 5? 10? Ile potrzebujesz odbiorników? 5? 8?

Dla dużego modelu, nawet naprawdę drogi odbiornik to ułamek kosztów - równowartość 2 serw.

Jak się lata małymi modelami, to odbiorniki są ciut tańsze.

Myślę, że jak się kupuje coś z mainstreamowych firm, to standaryzacja odbiorników do niczego nie jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waham się pomiędzy 2,4Ghz a 35Mhz - ilu modelarzy tyle zdań.

To zdanie od dobrych dwóch lat jest nieprawdziwe. I wybór, sorrry - oczywisty.

Jak nie wierzysz, to sprawdź ile jest wprowadzanych na rynek nowych nadajników 35Mhz, a ile 2,4GHz (piszę oczywiście o tzw. wiodących producentach).

Jedyny IMO powód do zakupu 35Mhz, to kolekcja naprawdę dobrych odbiorników 35MHz lub chęć kupienia starszego sprzętu z wyższej półki za pół ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zaryzykuje i kupię sobie aparaturę na 2,4 Ghz. Nie pozbędę się tej na 35Mhz tak na wszelki wypadek i ze względu na odbiorniki które posiadam.

Mam jeszcze pytanie - czy rzeczywiście jest zauważalna prędkość w działaniu pomiędzy Futabą a Jr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zaryzykuje i kupię sobie aparaturę na 2,4 Ghz. Nie pozbędę się tej na 35Mhz tak na wszelki wypadek i ze względu na odbiorniki które posiadam.

Mam jeszcze pytanie - czy rzeczywiście jest zauważalna prędkość w działaniu pomiędzy Futabą a Jr?

Tak, w przypadku serw cyfrowych da się, w przypadku analogowych też, ale w mniejszym stopniu, i oczywiscie zależy też od odbiornika, czy FS/HS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Zauważalna... Mierzalna na pewno. Najpierw dowiedz jakie to wielkości, potem sprawdź, jak ruch wykona w tym czasie serwo, uwzględniając jego bezwładność. Następnie pomyśl, czy w jakikolwiek sposób ta wielkość wpłynie na ruch modelu. Luzy masz o rząd wielkości większe...

To mniej więcej to samo, co magiczne gadżety audiofili - każdy z nich je słyszy, ale jak przychodzi do ślepych testów (podkreślam, prawdziwych ślepych testów) to każdy wymięka. I też podkreślam - każdy! Pomimo wielu prób, żadna nie zakończyła się sukcesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W łatwy sposób można to sprawdzić "puszczając drążek" jeżeli jest wychylony w maksymalnej pozycji w prawo lub w lewo, w futabie fasst po opuszczeniu drążka nadajnika serwo analogowe skacze tak jak drążek, odbija się i wykonuje takie ruchy jak drążek, na serwie cyfrowym jest to jeszcze bardziej zauważalne, natomiast przy spektrumach nie dzieje się takie coś. Te zjawisko ma również dużo wspólnego z ilością kroków , lecz JR jak i Futaba posiadają 2048.

 

Oczywiście mogę się z @Ładziak'iem zgodzić, że szybkość ta nie ma wpływu podczas sterowania modelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W łatwy sposób można to sprawdzić "puszczając drążek" jeżeli jest wychylony w maksymalnej pozycji w prawo lub w lewo, w futabie fasst po opuszczeniu drążka nadajnika serwo analogowe skacze tak jak drążek, odbija się i wykonuje takie ruchy jak drążek, na serwie cyfrowym jest to jeszcze bardziej zauważalne, natomiast przy spektrumach nie dzieje się takie coś.

 

tak sie sklada ze efekt ten jest taki sam w Futabie, Spekrtum/ JR jak i w zwyklych PPM/PCMowych radiach.. podstawą sa szybkie serwa np JR 8717

 

 

a co do szybkosci to w samolotach jest mniej wazna niz np w smigłowcach z eletronicznym mixem CCPM.. jesli opoźnienia sa duże to bywa że tarcza pływa..

inna sprawa ze Radia JR maja optymalizowany mix miedzy kanałami odpowiedzialnymi za tarczę tak aby nie bylo opoźnień juz wewnątrz apaparatury..

wiecej tu..

http://rc.runryder.com/helicopter/t172571p1/?highlight=latency

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.