Skocz do zawartości

Silnik COX. 49


nox1

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy modelarze ostatnio chciałem kupić taki oto silniczek (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=863061364&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.#gallery) czy wiecie czy jest to kompletny motorek i czy go polecacie (niema tłumika).

Nie wiecie czy te silniczki mają jakąś regulacje obrotów jeśli tak to gdzie bo jakoś nigdzie nie widzę takiego tematu na forum ani w Google i czy polecacie taki silnik czy coś innego jak ASP. 09A

lub ASP 061 A.

Koledzy i koleżanki proszę o pomoc. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

posiadam około 5 coxów i sa to moje ulubione silniki - jeszcze zaden nigdy mnie nie zawiódł. Jesli myslisz o silniczku spalinowym tej klasy(chodzi o pojemnosc) to zdecydowanie tego polecam na pierwszy silnik - zadnych problemow z odpaleniem. te silniczki nie posiadaja fabrycznych tłumikow. jest to kompletny motorek z tym ze nie posiada on klasycznego gaznika i regulacje robi sie za pomoca iglicy i tak sie zostawia ustalone obroty. jest mozliwosc dorobienia gazniczka rc badz pierscienia wylotowego tak zeby regulował obroty przez przymykanie otworow wylotowych jednak ja nigdy tego nie stosowałem - nie miałem potrzeby, tankowałem i latałem ile było paliwa. silnik nie jest kaprysny jedyne czego szkoda ze nie ma to sprezyny rozruchowej ale palcem spokojnie tez mozna. Radze uwazac na swiece bo nie jeden madry stwierdził ze co to za roznica miedzy 1.5v a 2v w napieciu. świeca w tym coxie pokazuje ze jednak jest. do odpalenia idealnie nadaje sie akumulatorek AAA - mi jeden wystarcza na około 10 startow - potem do ładowarki i dalej jazda. Do tego silniczka trzeba by było dorobic klips do swiecy zarowej z blaszki lub tak jak robiłem kiedys i dobrze sie sprawdzało w prowizorycznych czelusciach mojej piwnicy odpalac 1 krokodylkiem trzymanym za ten grzybek a drugi drucik owiniety wokoło cylindra. Jesli chodzi o ASP to mam ASP 15 - troche wiekszy i powiem ze jako pierwszy motorek to cox jest duzo prostszy w obsłudze i nie ma docerania. moj jeden cox ktory był kupiony z drugiej reki przechodziło około 30 godzin i nadal ma sie dobrze. polecam ten silniczek - bardzo dobrze sie nadaje do motoszybowcow na wiezyczce = nie ma brudzenia spalinami. polecam goraco i mam nadzieje ze pomogłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro jak pojde pomajsterkowac to zrobie fotki - odrazu uprzedzam beda tylko pogladowe bo moi zdolni bracia aparat zepsuli co do kierunku podłaczenia nie ma to zadnego znaczenia - to zwykły drut oporowy wiec kierunek nie ma zadnego znaczenia a do jakiego modelu planujesz to wstawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.