Skocz do zawartości

Cri cri


jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dołączam się do gratulacji, bo model i piękny, i oryginalny. Czekam na relację z oblotu. Ciekawi mnie w jaki sposób Pan Henio wykańcza balsowe powierzchnie, bo wg zamieszczonych zdjęć z budowy wydaje się, że model nie był przed szpachlowaniem oklejony papierem japońskim. Napisz Jędrku parę słów na temat szpachlowania i lakierowania Cri Cri.

Pozdrawiam -

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Henio troszkę się ociąga z pisaniem, albo się wstydzi :P . Co do wykończenia modelu. Nie wszystko udało mi się po kolei obfotogracić :P (Henio taki szybki jest), ale postaram się trochę opisać. Kadłub ze styroduru, oblaminowany w całości cienką tkaniną. Następnie szpachla Novol, szlifowanko, podkład farbą Motip i na koniec samochodowa farba akrylowa dwuskładnikowa. Co do skrzydełek - rdzeń ze styropianu, pokryty balsą 1,5mm (o ile dobrze pamiętam). Formatki poszycia przyklejone do styro przy pomocy kleju poliuretanowego. Następnie szlifowanko, oklejanko cienkim papierem japońskim. Szpachlowanie (cieniutko) Novolem. Zaś szlifowanie, następnie podkład Motipem i na koniec akrylówka samochodowa dwuskładnikowa, gotowe :D . Statecznik poziomy wystrugany z pełnej balsy i wykończony tą samą metodą co skrzydła. Wszelkie ozdóbki i napisy z folii samoprzylepnej. Co do realizacji napędu gaźników jednym serwem - musiałbym jakosik schemacik spłodzić aby wyjaśnić (postaram się to zrobić). Rozłączalny (aczkolwiek skuteczny) napęd lotek widać na zdjęciach na 3 str. wątku - przeguby kulowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepraszam, że post pod postem ale w kwestii wyjaśnień technicznych budowy modelu będzie czytelniej i wątek nie umknie

 

napęd lotek, myślę że moja bazgranina będzie czytelna

 

 

Dołączona grafika

 

napęd gaźników jednym serwem

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.