Skocz do zawartości

Serwa testowe od ABC-RC.Pl JG-8A


robraf

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zawitał u mnie kurier przynosząc paczkę o ktorej juz napisalem w temacie o silniku z tego sklepu.

 

Otwierajac paczkę oprócz silnika ujrzałem to:

Dołączona grafika

 

 

Są to 3 serwa JG-8A

według producenta :

Operating Temperature Range: -10 degree C to +60 degree C

Operating Voltage Range: 4.8-6V

Operating Current: less than 0.5A

Speed: 0.10S /60 degree

Torque: 1.5kg.cm

Dead Band Width: 4 usec

Size: 23.5 * 12.5 * 26mm

Weight: 8g

 

Pierwsze co zrobiłem po wyjęciu serwa to zmierzyłem długość przewodu - wynosi ona 18,5cm, więc moze być. Zrobiłem to ponieważ spotkalem się już z serwami , w ktorych przewod byl taki krotki ( okolo 8-9cm) ze nie sięgał mi do odbiornika i musialem użyć przedłużaczy. Przedłużacze= dodatkowe gramy więc jak ktoś to powiedział już na forum "w modelarstwie lotniczym liczy się każdy gram".

 

Niestety ja nie miałem jak sprawdzić swoich , ponieważ wyszła albo wadliwa seria, albo cos z moimi sie stało, no nie wiem...

 

Zasilanie podłączone, probowalem na 3 reglerkach z BEC i na zasilaniu zewnętrznym 4,8v od spalinki i też nic...

"nic ..." nie oznacza tutaj trupa , tylko ze serwa w połowie żyją własnym zyciem tzn. Próbując zmienic połzenie orczyka czyli wychylając drązek nadajnika np w prawo serwo powoli "wtacza się na daną pozycję" , zwalniajac to samo do neutrum tylko ciutek szybciej, jednak przy wychyleniu drążka w lewo ramię serwa "idzie" już całkiem szybko, to samo z powrotem.

 

Zapomniałem dodać , że tuż po podłączeniu zasilania ramię drgało o amplitudzie okolo 2mm , po wychyleniu drażka na maxa to samo ...

 

Po wyjęciu moich egzemplarzy z pudełka ujrzałem małe szczeliny (okolo 0,6mm) między obudową . Myślałem , że to ma tak być więc włączyłem serwo normalnie, niestety objawy jak wyżej. Postanowiłem luzy zlikwidować przez dokręcenie śróbek. Efekt ten sam...

z wyglądy serwa ok, przezroczyste obudowy, gdzie widac wszystkie szczegóły konstrukcyjne

i pracę silniczka.

Razem z seromechnizmem dostajemy 4 orczyki (jest także okrągły , ktorego zabrakło mi w serwach typu hxt900 , hxt500 i tg 9i tg9e.

 

Taki orczyk potrzebny jest mi na lotki w esa gdzie chciałem ustawić różnicowe wychylenie lotek na jednym serwie.

W zestawie są także śrubeczki mocujące i ważną śrubkę od orczyka ( Nie zgubić).

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Brak informacji o zestawie testowym: jaki nadajnik, odbiornik, ew. regulator. Wiem, że masz coś w podpisie, ale nie mam pewności, że tego używałeś.

Czy pakiet był naładowany? Czy podłączałeś inne, sprawdzone serwa? Czy sprawdzałeś z innym odbiornikiem, nadajnikiem, pakietem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzane to było na nadajniku mx-12 , odbiornik r700 , regulatory ( tower pro: 25A, 30A, 12A) zewnętrzne zasilanie pakiet 4.8 1300mah

na tym zestawie wszystkie moje serwa czyli kilka hxt900 , e-sky analogowe i cyfrowe , turnigy 9e i turnigy 9 hxt500 chodzą po prostu miodzio.

 

sprawdzalem na roznych pakietach. wszystkie naładowane bo tego dnia miałem iść polatać ale pogoda nie pozwoliła

 

nie mam możliwosci sprawdzenia z inną aparaturą , ale moja jest w 100% sprawna

 

widocznie mam pecha...

postaram się po południu nagrać filmik z tego jak się te serwa zachowują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem sie tymi serwami i juz wiem ze trzeba przetrzec potencjometry czymi musimy kilkadziesiat razy ruszyc drazkiem i przy odpowiednim zasilaniu zadzialaja poprawnie.

a bylo to tak ze sprawdzalem serwa w heliku na reglerze na ktorym sprawdzalem poprzednio(30A) serwa jg-8a . Na serwach od Helika dzialalo super tzn , szybkie, pelne wychyly. wiec postanowilem jeszcze raz siegnac po JG-8a i okazalo sie , zę znow to samo czyli bardzo powoli sie wychylaja i drgaja

sprawdzilem jeszczeraz dla pewnosci serwa hxt900 i nie mialem problemu

 

Wziąłem inny reglerek czyli tp 12A i o dziwo serwa zaczęły chodzić normalnie, tzn pełne wychylenia itp

moje serwa po odłączeniu da się przestawić ręką (orczyk) o 360stopni, ale elektronicznie chodza normalnie

 

jedyne zastrzeżenia mam co do szybkości... jak na moje to nie jest 0.10s/60stopni

 

więc serwa wylądują w trenerku (miala to byc iskra wiec zrobilem trenerka gornoplata z kadlubem o tym ksztalcie, smiglem pchajacym i silniku o bardzo duzych obrotach

zobaczymy jak sie spisza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.