Jump to content

Problem z regulatorami.


kemagz

Recommended Posts

Witam, mam podłączone dwa regle do dwóch silników. Problem w tym że nigdy nie mogę zsynchronizować obrotów dwóch silników identycznie.

 

Regle są podłączone do dwóch kanałów które są następnie zmiksowane. Przy delikatnym przesunięciu dzwigni aparatury do przodu zawsze jeden z regli załącza się pierwszy (tzn pracuje tylko jeden dopiero przy dalszym przesunieciu drążka załącza sie drugi). Aby otrzymać zamierzony efekt musze trymerem ustawić ten regulator i np. daje na ten kanał -15% wtedy regulatory załączają sie identycznie, jednak wystarczy że wyłącze zasilanie i włącze, pomimo że trymer ustawiony na -15% to znów ten sam regulator startuje pierwszy, a przy dalszym wychyleniu drązka drugi. Po ponownym trymowaniu musze dać -30% by było OK, po ponownym włączeniu znów.... i tak dalej...

 

Porszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Coś mi świta, że miałeś problem z trymerem/startem silnika?

Post został skasowany, ale problem był podobny.

 

Postaraj się wykluczyć winę nadajnika, powiedzmy przez próbę na innym.

Albo zamiast silników podepnij serwa i sprawdź czy wszystko działa.

Miałem sporo wielosilnikowców i nie było problemów tego typu (ewentualnie trymowanie krzywą gazu, ale to i tak kosmetyka).

Link to comment
Share on other sites

Zauwazyłem jedną ważną rzecz. Przy ciagłym włączeniu regli gdy wyrównam trymerami dwa regle jest ok, wystarczy że odłącze zasilanie od regli i spowrotem włącze znów nie są zsynchronizowane. Dodam ze są to regle "Graupner Speed profi 40R".

 

EDIT:

 

Jeszcze jedno, po ustawieniu wychylenia serw na np. +10% i zrestartowaniu regla on znów zapamiętuje neutralne położenie drążka, i myśle że tu leży problem ponieważ przy każdym restarcie regli one inaczej "załapują" efekt jest taki ze po każdym włączeniu raz jeden silnik startuje pierwszy za nim drugi, i odwrotnie :)

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.