Jump to content

Zmiana dysku domyślnego?


ECO400

Recommended Posts

Witam.

Chciałbym zainstalowac sobie gre Test Drive która zajmuje 3,5GB. Mam na komputerze 2 dyski: jeden o pojemności 25GB na którym jest zainstalowany system XP, oraz drugi o pojemności 270GB. Niestety przez rozpoczeciem instalacji gry system zostaje sprawdzany pod względem wymagan sprzętowych, no i tu sie zaczynają schody... Domyslnie wykrywa mi ten mały dysku który aktualnie ma wolne tylko 4MB bo reszte zajmuje system windowsa i nie pozwala mi zainstalowac gry (wyskakuje komunikat ZA MAŁO MIEJSCA NA DYSKU)

Z tond moje pytanie: czy bez konieczności przeinstalowywania całego systemu na większy dysk jest mozliwość ustawienia tego większego dysku jako domyślny na którym mozna zainstalować grę :?:

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Masz XP jak widzę wiec powinno podziałać...metodą wytnij->wklej przenieś z dysku C programy z katalogu Program Files na inny dysk,następnie zainstaluj grę,potem przenieś ja na drugi dysk i oczywiście przywróć poprzednio wycięte programy na swoje miejsce.Potem,po uruchomieniu gry pokaże sie okno,że Windows nie może znaleźć gry,kliknij na ręczne wyszukiwanie i wskaż mu miejsce gdzie siedzi gra...powinno zadziałać a system powinien sam przepisać rejestr.

Link to comment
Share on other sites

Pisząc dysk C miałem na myśli dysk na którym Windows siedzi :lol:

ps

jest jeszcze jeden sposób ale to wymaga pewnego obycia z kompem,jak kogoś masz kto sie zna co nieco to proponuję użycie programu Partition Magic,albo innego managera partycji

Link to comment
Share on other sites

Na dysku systemowym powinienes miec okolo 1Gb wolnego miejsca

jesli masz tylko 4MB to system nie bedzie pracowal poprawnie bo gdzie ma zapisywac pliki tymczasowe ?

nie mowiac ze z kazdego programu czy gry wchodzi cos na system ,rejestr

zwolnij miejsce i wtedy probuj

mozesz odinstalowac jakies programy , oproznic katalog temp itp. rob tak by bhylo 1Gb free

Link to comment
Share on other sites

ECO 400 cos mi tu nie pasuje,masz 25GB na systemie i wszystko zajete?wolne 4Mb?! to jak w ogole pracuje tobie ten system,skoro jak koledzy pisza do prawidlowego dzialania sytemu potzreba 1GB conajmniej.

Podejzewam ze masz tam jakies gry wpakowane,musisz zwolnic miejsce na sytemie nie ma innego wyjscia albo zwiekszyc partycje np.Partition Magic ale 25GB to i tak duzo Windows z aktualizacjami i ewent. Office moze zajmowac 10GB i masz jeszce 15GB powiedzmy jakies programy itd.powinienes miec okolo 10GB wolnego w tej chwili.I taka uwaga nigdy gier nie instaluj na dysk systemowy bo robi sie smietnik,tam tylko nie ktore skladniki potzrebne do uruchomienia gry sie instaluje.

jezeli przy inst. masz opcje manual to wybierasz dysk gdzie ma byc instalowana gra ale jak masz 4MB wolnego na systemie to nie ma szans,dodaj/usun programy i jazda.powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.