Jump to content

Torba na Li-pol


Guest Anonymous

Recommended Posts

Guest Anonymous
Posted

Witam.

Jako że bezpieczeństwa nie za dużo postanowiłem zabezpieczyć pakiety.

Wiem że można kupić takie torby, ale można i zrobić .

Wiecie może z czego to jest zrobione lub może być zrobione?

czy może być do tego użyty koc gaśniczy?

Posted

czy może być do tego użyty koc gaśniczy?

Jeśli nie nie mylę to jet to koc azbestowy, a azbest jest rako twórczy.

 

Można też przechowywać/ładować w glinianych donicach

Posted

Tak, tak, rakotwórczy.

Jadasz koce, Adam ? Bo ja na przykład gustuję w innych daniach.

Pomijając fakt, że dziś koce gaśnicze robią raczej z włókna szklanego, też niezbyt smacznego... :)

Podejrzewam, że torby na LiPo też są z gęstej tkaniny szklanej, może dodatkowo czymś powlekanej - chodzi przecież o odcięcie dopływu powietrza.

Guest Anonymous
Posted

czy może być do tego użyty koc gaśniczy?

Można też przechowywać/ładować w glinianych donicach

 

ale w przypadku zapłonu lipola z jakiegoś powodu dym sie wydostanie z donicy,

Guest Anonymous
Posted

aha. w takim razie chyba zastosuje donice... gdzieś mam w domu.

Dziękuje za pomoc.

Posted

Wszystko rozbiega się nie o dym wydobywający się podczas palącego się litu a o płomień i sposób w jaki się pali. Bardzo trudno jest go ugasić (najprościej odciąć dopływ tlenu). Chyba na chemii każdy widział co się dzieje kiedy kawałek litu wrzuci się do wody :D A co się stanie kiedy taki płonący kawałek poleje się wodą w celu "ugaszenia" :twisted:

Guest Anonymous
Posted

a dało by się coś zrobić aby było szczelne no i aby bylo trwałe na duża temperature?

Guest Anonymous
Posted

Nie, poprostu aby nie było pomieszczenie otwarte(brak dostępu tlenu)

Posted

MiQ27Nie, nie gustuje w kocach, też lubię inne potrawy, a są ich wiele :D:D

 

 

 

aby bylo trwałe na duża temperature

jaką 120*C :?: :?:

 

Chłopaki z forum rcauto jak przerabiali turggy 1:8 na elektryczne i wstawiali Li-PO 4S

I źle ustawili przełożenie to temp. pakietu dochodziła aż do ok. 50*C

  • 5 weeks later...
Posted

ja wyłożyłem walizkę taką malutką aluminową kocem gaśniczym z włókna szklanego i jakby się zapalił lipol to zgaśnie bo odetnie dopływ tlenu a zrobiłem przegródki z metalu rowniez oblozonych kocem aby pakiet obok sie nie zapalil... wrzuce fotki niedlugo

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.