Jump to content

Początki przygody z uwięzią od czego zacząć?


nox1

Recommended Posts

Witam

 

Pierwszy raz o lataniu na uwięzi dowiedziałem się na tym forum.

Od razu mnie to zaciekawiło poczytałem posty, ale raczej niczego się nie dowiedziałem (Oczywiście tego co w tej chwili potrzebuję) :rotfl: mi chodziło raczej o początki takie jak sprzęt: model, linki, silnik i jak podłączyć linki itp. Czyli wszystko co jest na początku potrzebne. Za wszelką pomoc dziękuję.

Mam nadzieję, że nikogo nie nudzę, tym postem jeśli tak to przepraszam. :)

Link to comment
Share on other sites

Hehehe, widze, że mamy już kilku Karolów na forum :).

Co do modelu - masz możliwość uczęszczać na jakąś modelarnie ? W kraśniku chyba macie dość mocną modelarską drużyne ;). Ja bardzo dużo pomocy otrzymałem z zewnątrz. Poczytaj sobie mój temat - sporo już tam zostało napisane. Znajdziesz tam model na którym sie uczyłem. Bardzo podobny, jak nie taki sam można kupić w modelmaking.pl za 360zł. Dostajesz model do posklejania, silnik, linki, uchwyt. Do tego paliwko, grzałka, japonki na pokrycie, cellon, troche śmigieł i sporo chęci, pracy i zaparcia :P.

Wydaje mi się jednak - że powinieneś sie zapisać do jakiejś modelarni ;). Pomogą Ci w budowie i nauce latania. Ja latania uczyłem sie pod okien Pana Pawła Prausa. Bez instruktażu na początku przypuszczam że do dzisiaj bym sie nie nauczył latać ;).

EDIT: Bardzo pomocne również są ksiązki. Ja mam ich w sumie 4 ;). Wiesław Schier "Pilotaż i akrobacja modeli na uwięzi", "modele na uwięzi", Andrzej Rachwał "Lotnicze modele wyczynowe na uwiezi" i "Sekrety modeli akrobacyjnych na uwięzi" P. Zawady. Z każdej można coś pożytecznego wyczytać ;).

Link to comment
Share on other sites

Popieram przedmówcę, poszukaj modelarni i bardziej doświadczonych kolegów, dzięki którym wejdziesz w tą dziedzinę modelarstwa w miarę bezboleśnie.

 

Jeśli to ma być Twój pierwszy model, to odpuść sobie: zbuduj coś wolno latającego, czytaj forum, zakup sobie książki (http://www.allegro.pl/listing/search.php?string=uwiezi+mod*&from_showcat=1&category=6), gromadź materiały, narzędzia i sprzęt, a za jakiś czas będziesz miał wiedzę i umiejętności aby zbudować treningową uwięziówkę.

 

Ja sprzęt taki jak linki, silniki kupuję w sklepach internetowych, najczęściej zagranicznych,bo w Polsce są słabo dostępne. Materiały i narzędzia w lokalnych sklepach modelarskich + markety budowlane (styropian, bardzo polecany na początek przygody z modelami na uwięzi, grubsza sklejka etc.). Czasem coś na aukcjach internetowych, np.: jakieś radzieckie silniczki w dobrym stanie.

Link to comment
Share on other sites

Guest Anonymous

A ja wolę wersję papierową choć jak nie można czegoś zdobyć na papierze to i wersja elektroniczna daje radę :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.