Skocz do zawartości

Sanwa vg6000+Assan X8F


Daniel95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem posiadaczem Sanwy vg6000 i dokupiłem do niej moduł ASSANA podłączyłem i na module świeci się zielona led'a a na odbiorniku miga czerwona.Z koleji gdy podłącze odbiornik do regulatora to zielona i czerwona dioda na odbiorniku mrugają na zmianę.Sprawdzałem wszystkie kabelki-to ewidentnie nie działa.Co może być przyczyną?

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam B - to chyba tez jest kompatybilne, nie mialby zielonego swiatla w nadajniku.

Daniel95 - chyba nie do konca przeczytales.

Wlacz nadajnik i w czasie gdy swieci sie czerwona dioda pomachaj drazkiem kanalu 2. Czerwona dioda powinna mrugac i bedziesz mial bip - bip z nadajnika.

Wtedy nalezy wetknac wtyczke bind w odbiornik i wlaczyc odbiornik. Bip czy dwa i wszystko sie uspokoi - sparowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączam nadajnik i gdy macham drugim kanałem to po 2 sekundach słysze 1 sekundowe bip (nawet bez machania tak się dzieje) i na module czerwona dioda bez mrugania przęłącza się na kolor zielony.Po tym włączam odbiornik w którym miga czerwona diodai nic dalej się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

FM to rodzaj modulacji a PPM to rodzaj kodowania informacji .PPM to modulacja szerokości impulsów z dodanym dłuższym impulsem synchronizacji-tak działa koder nadajnika zmieniając położenie drążków na impulsy o zmiennej szerokości. FM to modulacja częstotliwości fali nośnej nadajnika sygnałem m.cz w tym konkretnym przypadku PPM.Moduły 2,4 GHz uniwersalne współpracują z nadajnikami w PPM z wyjątkami takimi jak np.: Futaba T10C która może współpracować z modułem TM-10 poprzez dodatkowe złącze w gnieździe i ta współpraca następuje bez zmiany sygnału na PPM pomiędzy nadajnikiem a modułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Jeżeli Twoje radio nie ma możliwości przełączenia w PCM i działa tylko w PPM to nic nie musisz przełączać.Sprawdź poprawność podłączeń modułu do nadajnika , być może sygnał z kodera trzeba zanegować lub podnieść jego poziom żeby prawidłowo współpracował z modułem.Odwiedź stronę www.pitlab.pl -tu są opisane gniazda trenera i będziesz wiedział jak podpiąć moduł. Wejdź na stronę alexa i tam w dziale elektronika też jest dużo o Assanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawekmod - z tego co mlody czlowiek pisze wyglada ze Assan zachowuje sie jakby wszystko bylo w porzadku. Czerwone - bip - zielone. Zgadza sie Daniel95?

Jedyne co mi do glowy przychodzi to to ze plaryzacja sygnalu PPM jest odwrocona (malo prawdopodobne) lub Sanwa z podlaczonym Assanem z jakiegos powodu trzyma sztywno sygnal nie reagujac na drazki. Nie znam tej zarazy to i nie wiem co doradzic.

 

Daniel95 - opisz dokladnie jak podlaczyles Assana do nadajnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Slawekmod - z tego co mlody czlowiek pisze wyglada ze Assan zachowuje sie jakby wszystko bylo w porzadku. Czerwone - bip - zielone. Zgadza sie Daniel95?

Jedyne co mi do glowy przychodzi to to ze plaryzacja sygnalu PPM jest odwrocona (malo prawdopodobne) lub Sanwa z podlaczonym Assanem z jakiegos powodu trzyma sztywno sygnal nie reagujac na drazki. Nie znam tej zarazy to i nie wiem co doradzic.

Właśnie to napisałem że problem chyba jest w przesyłaniu sygnału z kodera do modułu , może to być wina polaryzacji sygnału lub jego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.