Skocz do zawartości

Funtana Mini By Cimek


Cimek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Temat o funtanie mini jest ,nie będę tam dopisywał własnej relacji z budowy, a więc założyłem swój. na początek plany , wydrukowane, jutro wycinanie ,sklejanie. Polistyren który dostałem do testów od Lady_g wielkie dzieki! :). Wyposarzenie jakie mam pod ręką:

 

 

Emax cf2822

Regulator mag 8 25A

4 serwa hxt900

odbiornik ar6200

Lipo 3s 1300mah bądź 1050mah

 

Plany:

Dołączona grafika

 

Narazie tyle. Jutro postaram się pokazać co wyskrobałem :)

 

Pozdrawiam Mateusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat o funtanie mini jest ,nie będę tam dopisywał własnej relacji z budowy, a więc założyłem swój.

A to dlaczego? Widziałeś na RCGroups ile stron ma temat o Funtanie? Tam nikt nie zakłada nowych tematów z osobna tylko i wyłącznie żeby zrelacjonować budowę 1 modelu który idzie zrobić w 2godziny.

Regulator mag 8 25A

Mi on tak sieje, że muszę mieć odbiornik na prawie końcu kadłuba ;)

Lipo 3s 1300mah bądź 1050mah

Zdecydowanie 1050mAh. Oszczędzaj na wadze ! Ten model powinien być zrobiony z depronu 3mm a stateczniki i stery z depronu 6mm. Wtedy model ma odpowiednią wagę.

4 serwa hxt900

Spróbuj zrobić to na 1 serwie, powinno dać radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Marku profil zmienie ,bo nie podoba mi się ten "deskolot" :)

 

co do zdjęć to dzisiaj niestety nie zdążyłem dużo zrobić po za tym że elementy wszystkie wyciąłem , ale do piątku zacznie się "rzeź" :)

 

 

a to dlaczego ?

nie powinno się otwierać nowych tematów jeśli taki już powstał (nie jeden)

ponieważ chce aby wprowadzić małe poprawki w modelu. i takie tam

 

wyłącznie żeby zrelacjonować budowę 1 modelu który idzie zrobić w 2godziny.

Sorki ,ale nie każdy ma czas Tak jak Ty , nie mam modelarni w domu to po 1. czas mam na budowe tylko 2-3 h dwa razy w tygodniu , a w tym czasie muszę pomagać innym dzieciakom takim jak wy i może też i młodszych.

 

Regulator mag 8 25A

 

Mi on tak sieje, że muszę mieć odbiornik na prawie końcu kadłuba

Zależy jeżeli masz 35Ghz to napewno masz zakłócenia. ja mam 2.4ghz więc żadnych problemów nie widzę ,czasami regulator jest 5cm od odbiornika i nic się nie dzieje. :)

 

 

Zdecydowanie 1050mAh. Oszczędzaj na wadze ! Ten model powinien być zrobiony z depronu 3mm a stateczniki i stery z depronu 6mm. Wtedy model ma odpowiednią wagę.

 

Spróbuj zrobić to na 1 serwie, powinno dać radę.

od początku chcialem na dwóch serwach ,to będzie na dwóch.

 

 

A więc proszę speców jak to mówią o nie wypowiadanie się ,będzie model poskładany, to wtedy po prosze o opinie pozytywne i negatywne.

 

 

 

Trochę posprzątałem .... zwracam uwagę na słownictwo i proszę się stosować - utopia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Osobiście to ja bym dał dwa serwa HXT500, po jednym na lotkę. Lecz ostateczna decyzja należy do Cimka co włoży do modelu, i w sumie nic nam do tego :)

 

Wg mnie wyposażenie, które chcesz zastosować jest OK sam latałem na takim w modelu GeeBee EPP i było świetnie (no może poza serwami - miałem EM 9g i nie polecam ich nikomu) :)

 

Mam taki samo model, ale nie mam na razie czasu żeby go posklejać i wyposażyć. Ale kiedyś muszę go w końcu zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.