Skocz do zawartości

Problem z zakłuceniami


kemagz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem najprawdopodobniej stawiam na zakłucenia, pytanie czego.

 

Przy ustawieniu w aparaturze % drążka "gazu" regulatory po ok 30 sek. ciągłej pracy samoczynnie zwiększają obroty lub zmniejszają, aby "ręcznie" wywołać ten sam efekt wystarczy że stykne czymś metalowym + w akumulatorze i regulatory również szaleją, czego to może być przyczyna ?

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakłócenia powiadasz. no dobra biorę kule i już w niej wyczytałem że masz nadajnik tak ? kurde ale nie widzę w mojej kuli jakiej firmy masz ten nadajnik, widzę też że masz jakiś odbiornik chyba 4 kanałowy , ooo i serwa też widzę są 3, a i jest ten nieszczęsny regulator. Jaka to firma .... kiepsko widzę tak za mgłą.

 

 

OT. napisz jakie masz wyposażenie bo moja kula fiksuje i nie chce mi pokazać z czego masz te zakłócenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem no bo co to zmieni czy mam 4 czy 6 kanałową. Ok poniżej podaje parametry.

 

 

2 Regle: Gaupner Speed profi 40 R.

Aparatura Graupner MX-12 (synteza) - 6 kanałów.

Odbiornik r16 Scan. (8 kanałów).

Zasilanie nadajnika z UBEC`a.

Serw 0 ( narazie brak ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to sa 600`ki szczotkowce, właśnie dziś przylutowałem kondensatory ceramiczne, dałem po jeden na silnik między + i - przy silniku, zastanawiam się bo widziałem że łączą po 3 kondensatory na silnik lutowane do obudowy silnika (nie znam sie na elektryce stąd nie wiem jaka jest różnica).

 

Podłączenie to dwa akumulatory 12V spięte równolegle, następnie zasilanie idzie na dwa regulatory, oraz na UBEC`a który zasila odbiornik. Sam odbiornik jest w dość sporej odległości od regli i silników.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Chciałbym się dołączyć do tematu:

Tak więc posiadam odbiornik HITEC HFD-08RO oraz nadajnik multiplex z modulatorem zbig-a. Mam problem taki: gdy do odbiornika mam podpięte serwa i podłączam zasilanie pakiet 4,8v pod kanał bat to serwa szaleja do okola osi ,dioda od odbiornika mryga w róznym tempie (tak jakby odcinał i podłączał prąd. Lecz gdy podepne pod ten sam kanał pakiet li-pol przez u-bec wszystko działa jak trzeba.

I tutaj pytanie czy to jest wina mojego pakietu 4,8V(sprawdzałem na dwóch różnych pakietach) może one nie nadązają prądowo?

 

Czasami zdaża sie ze serwa wogóle nic nie robią gdy są podłaczone pod zasilanie , ani na drążki ani na zakłocenia nie reaguja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym się dołączyć do tematu:

Tak więc posiadam odbiornik HITEC HFD-08RO oraz nadajnik multiplex z modulatorem zbig-a. Mam problem taki: gdy do odbiornika mam podpięte serwa i podłączam zasilanie pakiet 4,8v pod kanał bat to serwa szaleja do okola osi ,dioda od odbiornika mryga w róznym tempie (tak jakby odcinał i podłączał prąd. Lecz gdy podepne pod ten sam kanał pakiet li-pol przez u-bec wszystko działa jak trzeba.

I tutaj pytanie czy to jest wina mojego pakietu 4,8V(sprawdzałem na dwóch różnych pakietach) może one nie nadązają prądowo?

 

Czasami zdaża sie ze serwa wogóle nic nie robią gdy są podłaczone pod zasilanie , ani na drążki ani na zakłocenia nie reaguja.

Na początek zrób sobie kabelek z wytczką do odbiornika a z drugiej strony woltomierz i sprawdz napięcie podczas pracy tak z pakietami jak i z BECem. Daj znać jak wyniki :?: :idea: Mierzenie napięcia na pakiecie jest niemiarodajne bo możesz mieć "kłopoty" po drodze :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. pakiet głowny napicie na wtyczce 5.15V(bez obciązenie) / 4.91V Podczas pracy/ z dwoma serwami wpiętymi 2,19v;ooo :shock:

2.pakiet zastępczy na wtyczce 4.90V (bez obciązenie) /4.61 Podczas pracy/z dwoma serwami wpiętymi 2,55v

3.(pakiet 3s) Bec na wtyczce 5.04V (bez obciązenie) /5.03v Podczas pracy/z dwoma serwami wpiętymi 5.03V

 

edit:

ten pakiet to jest "kostka" w ktorej są 4 akumulatorki 1,2v. nie jest to fabryczny pakiet.

 

Chyba już wiem jaki jest powod: zbyt małe napięcie no ale... gdzie sie ono podziewa? taki duży spadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzialeczka,

 

Latem przywieziono mi do naprawy nadajnik wraz z kompletnym modelem - objawy były podobne - dziwny spadek napięcia . Okazało się że model wodował i cała miedź w kablu pod izolacją skorodowała .

Pomogła wymiana wszystkich kabli bo korozja szła już wszędzie. Tam zasilanie było ok

 

 

 

 

 

1. pakiet głowny napicie na wtyczce 5.15V(bez obciązenie) / 4.91V Podczas pracy/ z dwoma serwami wpiętymi 2,19v;ooo :shock:

2.pakiet zastępczy na wtyczce 4.90V (bez obciązenie) /4.61 Podczas pracy/z dwoma serwami wpiętymi 2,55v

To co napisałeś wskazuje na martwe cele w pakiecie . Miernik w rękę i mierzyć kolejno ogniwa pod obciążeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wyposazenie na pewno nie miało styczności z wodą , serwa są nowe.

napięcie spada do okolo 0,8V na ogniwie. Spróbuje podpiąć pod prąd zmienny 5V i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.