Skocz do zawartości

Extra 260 mini by Fliton


remel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zamówiłem właśnie bardzo fajny modelik ( przynajmniej z wyglądu) Extra 260 mini by Fliton. Czekam na przesyłkę a was koledzy proszę o waszą opinię na temat modelu i marki.

W polsce mało słychać o Fliton natomiast na zagranicznych forach ma dobrą opinię i tym się zasugerowałem.

Dołączona grafika

 

czekam na opinie

 

Czy silnik Emax 2220/10 będzie ok do tego modelu, jakie serwa żeby było ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik ładny firmy nie znam ale chyba kiszki nie robią.

Silnik spokojnie wystarczy a serwa te http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8995&Product_Name=Turnigy_TG9_9g_/___1.6kg_/___0.12sec_Micro_Servo

lub te spokojnie wystarczą http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10338&Product_Name=Turnigy_Micro_Servo_16g/2.7kg/.12sec_(DE_Warehouse)

można je także kupić na Allegro. Pozdrawiam i czekam na relację z oblotu powodzenia(nie próbuj walczyć z ziemią,ona zawsze wygrywa :jupi: )

Aha,regulator kup sobie minimum 40A przyda sie na później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam ponownie!

Właśnie dzisiaj zawitał do mnie listonosz z moją Extrą:)

Po wstępnych oględzinach samolot jest całkiem fajnie wykonany. Łączenia są dość schludnie ale bez oszczędności klejone. Wszystko pasuje idealnie. I wszystko proste.

Jutro wkleję fotki :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą umieszczam fotki modelu. Narazie tyko złożony częściowo ale jak znajdę chwile czasu to pokażę go w pełnej okazałości.

Na pierwszy rzut oka wszystko jest bardzo dobrze spasowane. Zobaczymy czy coś wyjdzie przy sklejaniu :roll:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modeli z Fliton-a to mam dobre zdanie bo przed laty, gdy lataliśmy na lotniskach modelarskich poza granicami naszego kraju, były dwie Extry z tej właśnie marki i malowanie identyczne tyle że o większej rozpiętości bo około 150 cm. napędzanych silnikiem żarowym 4-T 11 ccm. Własności lotne były znakomite jak i wykonanie.Gratuluję dobrego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za gratulację!

Właśnie sklejam i chciałbym zrobić to perfekcyjnie. Związku z tym mam pytanie czy jeśli statecznik poziomy względem skrzydeł ustawię z dokładnością do jednego milimetra to wystarczy czy ma być dokładniej. ustawiam narożnik statecznika do narożnika skrzydła z jednej i drugiej strony mam ok 1 mm różnicy.

 

proszę o info

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś sprawdzony sposób bo ja mierząc taśmą rozwijaną która jest wysokiej jakości i nie gnie się to za każdym razem mam inny wynik.

Ja ustawiam tak:

Do narożników wite mam szpilki do nich nitki mierząc od szpilki do szpilki zawsze ustawię miarę inaczej i z tego wychodzą błędy. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś sprawdzony sposób bo ja mierząc taśmą rozwijaną która jest wysokiej jakości i nie gnie się to za każdym razem mam inny wynik.

Ja ustawiam tak:

Do narożników wite mam szpilki do nich nitki mierząc od szpilki do szpilki zawsze ustawię miarę inaczej i z tego wychodzą błędy. :cry:

W jakimś markecie budowlanym kupiłem stalowy przymiar 100 cm, blacha dosyć gruba, ale jest trochę elastyczny - parę złotych. BTW elementy w miejscu mocujesz taśmą papierową, taką do maskowania przy malowaniu - nie będą się przesuwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomysł z przymiarem już sobie poradziłem jest ok. ( u mnie pomogła dodatkowa para rąk :lol: )

 

Odnośnie tego przodu na pewno to był Fliton? widziałem filmik extry w której przy starcie odpadł przód ale to była chińszczyzna.

U mnie domek był w częściach do posklejania więc to zależy ode mnie czy odpadnie czy nie :ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam wszystkich po długiej przerwie!!

Nie opisywałem dalej tej Extry bo to jest porażka!! Z 700g które miała ważyć wg fabryki mażyła 880 co zmusiło mnie do mocniejszego silnika i pakietu co w końcu dało 920g.

Lata nieźle do puki jest moc w aku!! :lol: jak regiel odetnie to kaplica robi się z niej kamień i lądowanie nie możliwe. Dobrze że latam nad dużą trawą co sprawiło że model jest jeszcze cały poza uszkodzeniami podwozia.

 

Mam pytanko . Kupiłem jakiś czas temu koło ogonowe coś takiego

Dołączona grafika i nie mam pojęcia jak je zamontować . Czy to jest koło skrętne czy nie?

Bardzo proszę o pomoc

 

Mam nadzieje że nie macie mi za złe że odświeżam tak stary temat. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej przerwie!!

Nie opisywałem dalej tej Extry bo to jest porażka!! Z 700g które miała ważyć wg fabryki mażyła 880 co zmusiło mnie do mocniejszego silnika i pakietu co w końcu dało 920g.

Lata nieźle do puki jest moc w aku!! :lol: jak regiel odetnie to kaplica robi się z niej kamień i lądowanie nie możliwe. Dobrze że latam nad dużą trawą co sprawiło że model jest jeszcze cały poza uszkodzeniami podwozia.

 

Mam pytanko . Kupiłem jakiś czas temu koło ogonowe coś takiego

Obrazek i nie mam pojęcia jak je zamontować . Czy to jest koło skrętne czy nie?

Bardzo proszę o pomoc

 

Mam nadzieje że nie macie mi za złe że odświeżam tak stary temat. :oops:

tu masz bardzo ładny obrazek jak to powinno wyglądać

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.