Skocz do zawartości

Czy opłaca się robić samemu pakiet?


b0bek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam takie pytanie: czy pakiet zrobiony z pojedynczych ogniw li-ion(są na allegro, wystarczy w zdalnie sterowanych wpisać akumulator i pierwsze pozycje) będzie mało zawodny?

Nie mam teraz zbyt dużo pieniędzy, a potrzebny mi jest akumulator do depronowego trenerka górnopłata. Ma być pod regulator 15/18A, silnik emax cf2822 i 2 mikro serwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc dane o poborze prądu przez mój silniczek:

Prąd ciągły: 12A

Prąd chwilowy: 16A (przez 60s)

 

Śmigło: 10x5

RPM: 7100

Prąd: 14.5A

Uzyskany ciąg: 710g

 

Śmigło: 10x4,7 SF

RPM: 6100

Prąd: 14.5A

Uzyskany ciąg: 745g

 

Aha i teraz mam śmigło 9"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i teraz mam śmigło 9"

No to będziesz miał prąd rzędu 10A, a uwzględniając to że ogniwa będą trochę "siadać", to jeszcze trochę mniej.

Przy takim prądzie spodziewaj się że wytrzymają w dobrej kondycji kilka-kilkanaście ładowań.

Nie wiemy jeszcze nic o modelu, ale jeśli do latania starczy mu pół gazu (czyli ok 5A), to sprawa wygląda znacznie lepiej.

Ale z drugiej strony, jeśli model do startu będzie potrzebował pełnej mocy, to może się okazać że nawet nowe ogniwa tyle nie dadzą (za duży opór wewnętrzny).

 

Spójrz na to też od innej strony: Gdyby się opłacało, więcej osób by w ten sposób zasilało swoje modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.