Jump to content

Walkera 4#3B


blackriver

Recommended Posts

Modyfikacja wtyku JST od ładowarki coby do 400mah Walkery można było użyć ;D

 

Dołączona grafika

 

usuwamy część plastiku zaznaczoną na zielono, patrząc z drugiej strony zostaje nam na dole plastik z "garbikiem na środku" coby oryginalne JST od akku się nam odwrotnie nie podłączyło ;D . "Miniskrzydełka" na wtyku od akku Walkery mieszczą się w tych wycięciach z boku wtyku JST.

 

edit 27.01.2010

 

zmieniłem temat na bardziej odpowiedni :mrgreen: .

Link to comment
Share on other sites

Do wtyczki dokupiłem Walkerę 4#3B z nadajnikiem WK2402 (nadajnik z wyświetlaczem). Pierwsza modyfikacja to wymiana silnika głównego na C05M + regielek BlueArrow 6A 1S , zębatka z Helipadu na oś 1,5 mm 14T. Po takiej modyfikacji do śmiglaczka dojdzie ok 2 - 3 gram, ale BL powinien to zrekompensować. Koszt ok. 24 USD + 10 pln zębatka. Próbuję latać od wczoraj maleństwem i strasznie narowiste jest :devil: . Natomiast zgodnie z tym co czytałem jest bardzo odporne na "kreciki". Jeszcze się zastanawiam co zrobić z ogonem.

Link to comment
Share on other sites

Do wtyczki dokupiłem Walkerę 4#3B z nadajnikiem WK2402 (nadajnik z wyświetlaczem).

hahahaha, od czegoś trzeba zacząć xD a gdzie kupiłeś ?? Ja od paru dni walczę z Lamą w pokoju... oj jest wesoło :) Takim maleństwem już latałem, ale zabawką typu x-twin... dałbym radę poradzić sobie z Twoją zabawką ??

Link to comment
Share on other sites

Z aledrogo od Lech05, facet też lata małymi Walkerami. Skubaniec ciągle sp^%$#@, trzeba cały czas drągami machać. Druga sprawa, na drąg reaguje z drobniutkim opóźnieniem. Jak szybko leci to boli ;D . Jak dajesz radę na symku z jednowirnikowcem w rozmiarze 200-300 to Walkera cię przećwiczy, ale powinno to Cię ubawić :rotfl: .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No się próbuję utrzymać w powietrzu, chodzi na wszystkie strony jak wściekły terier na za krótkiej smyczy. Zabawa jak 150. Jak na razie zgubił się kawałek plasticzka od prawej płozy, i kleiłem końcówkę śmigła ogonowego. Reszta jak na razie cała. Silnik szczotkowy główny grzeje jak kaloryfer, czyli latanie najlepiej podzielić, albo helik sam dzieli :devil: . Prądu z 400 mah starcza na ok 5 minut latania. Niestety ten outrunner z HK nie wejdzie, natomiast pasuje inrunner 1020 tylko kosztuje chyba 5 usd drożej.

Link to comment
Share on other sites

Apropo mini helików od Walkery, niedawno pojawił się bardzo ciekawy model. Szczegóły tutaj http://www.gimmik.pl/4g6-24-ghz-silnik-bezszczotkowy-p-1906.html

 

PS. Takich lotów w mieszkaniu jeszcze nie widziałem :>

Jest jeszcze 4G3 :D . 4#3B bardzo dobrze sprawdza się jako trener po symulatorze, ale przed właściwym lataniem. Momentami mam wrażenie, że aż za dobrze :devil: . Gdybym latał bardzo dobrze, wolałbym chyba 200 FireFoxa do mieszkania. Natomiast uczciwie trzeba Walkerze przyznać, że jest bardzo kretoodporna (wkurza mnie tylko idiotyczne zachowanie do 30 cm nad glebą, najlepiej poderwać na 40-50 cm i już) z wyjątkiem może śmigiełka ogonowego, które jest kruche "jak nie wiem co" 8) , no i może jeszcze łopatki flybara, co jakiś czas trzeba sprawdzać. Dobrze ustawiona lata prawie sama, tzn. można na chwilkę się drągów pozbyć z łapek. Generalnie fajowa zabawa. Natomiast bezszczotka to konieczność, nie grzeje się i dłużej lata, pomijając większą stabilność - ma większe obroty. Modyfikacje układu flybara można spokojnie odpuścić! Nie da się odwrócić na plecy, ale niech ktoś spróbuje polecieć do kuchni, wylądować na lodówce, a potem wrócić i wylądować na regale między książkami :rotfl: .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.