Jump to content

silknik konstrukcje poszukuje


rast

Recommended Posts

witam poszukuje plany lub rozwiązania techniczne silnika produkowanego w latach 70 w Świdniku w PREDOMIE - dwucylindrowego w układzie pionowym (piętrowym) jeśli ktoś posiada lub zna to będe wdzięczny za udostępnienie wiedzy. :)

Link to comment
Share on other sites

on nie był produkowany, pierwszy model powstał rok temu około i przeróbką był wsk 175 kobuz. w necie nie ma o tym nic, tyko filmik z pracy

 

filmik

 

http://www.youtube.com/watch?v=Q3DIK-1zIps

 

"Piętrus na dwóch kołach

- O budowie takiej hybrydy zacząłem myśleć w latach 80., gdy pracowałem w dziale doświadczalnym świdnickiej wytwórni. Wtedy się nie udało. Dopiero jesienią ubiegłego roku wróciłem do pomysłu - z zapałem opowiada świdniczanin. - Zbudowałem nowy typ motocyklowego silnika dwusuwowego w układzie piętrowym Istota zmian polega na wykorzystaniu jednego wału korbowego, który współpracując z tłokami, jednocześnie naciska jeden z nich, a drugi wyciąga.

 

Brzmi to skomplikowanie, ale działa. Oba silniki zasilane są paliwem z jednego gaźnika. Dzięki tej przeróbce moc zwiększyła się prawie dwukrotnie. A zużycie paliwa? - Tylko trochę - podkreśla Komeda, który zaraz wylicza kolejne zalety swojego projektu. - Nowością jest wymyślony przeze mnie nowy typ pierścieni uszczelniających.

 

Założenia teoretyczne opracował mi siostrzeniec Mariusz Kozak, absolwent Wydziału Lotniczego Politechniki Lubelskiej. Przy bardziej precyzyjnych pracach - jak specjalistyczne spawanie - pomagali mi koledzy."

Konstruktora cytat

 

a tak to chyba działa ;]

 

Dołączona grafika

 

 

a na kolejną zajawke junak V2 ;]

 

http://www.youtube.com/watch?v=8cOgoKbhHR4

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.