Skocz do zawartości

Silniki HYPE


Stefanek0910

Rekomendowane odpowiedzi

No tak sobie siedze i porównuje....

 

HYPE 7,5ccm

Pojemność: 7,49 cm.

Obroty: 2.000-19.000 / min.

Moc: 0,882 kW (1,2 KM)

Masa: 428 g. :shock:

 

O.S. Max 46LA (7,5ccm)

Zakres obr./min.: 2,000 - 16,000

Moc: 1,2 KM przy 16,000 obr/min.

Waga: 270g 8)

 

Pierwsze co się rzuca w oczy to oczywiście waga:o hype niby wkręca się na 19 000 obr/min a O.S. Max 16 000...

 

Ale jeszcze jeden O.S. tej klasy:

 

O.S. Max 46 AX

Zakres obr./min.: 2,000 - 17,000

Moc: 1,65 KM przy 16,000 obr/min.

Waga z tłumikiem : 489 g

 

A więc...: w AX zastosowano konstrukcje tłoka ABL natomiast w LA wydaje mi się że jest to ABC(?) z tąd taka różnica w wadze.... Ale z drugiej strony daje to dłuższą żywotność bo są mniej podatne na ścieranie. Adekwatnie do masy rosną maksymalne obroty (w AX i Hyp'ie). No i bez wątpienia AX ma najwiekszą moci to jest w sumie duża różnica w porównaniu do dwóch pozostałych....

 

 

Ale jeszcze porównam z ASP....

ASP 46A

Pojemność 7,5ccm

Zakres obr./min.: 2,000 - 17,000

Moc: (1,34 kW) ~1,8 KM przy 17,000 obr/min.

Waga: 450 g

Chrom ABC

 

ASP bardzo zbliżony w osiągach do Hype'a tyle że Hype made in Germany a ASP?? Czyżby Chiny :roll:

 

Tak czy inaczej wychodzi na to że Hype'a bardziej się opłaca niż ASP 8) Niższa cena, no i mam nadzieje że kraj pochodzenia mówi sam za siebie....

 

Nie mniej jednak prosze o komentarz osobe która używa silników marki Hype

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak motyl mówisz ze silniczek warty jest kupna to według mnie bierz HYPA :D Mi chodziło tylko oto ze nie brał bym jakiejś taniej chińskiej podróby ( no pierwszy raz spotkałem sie z tym silnikiem ) ale jak Motyl mówi że używał tego silnika i sprawował się dobrze to bierz HYPA :D :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.