Jump to content

graupner mx-12 - bezpiecznik ?!


swistak86

Recommended Posts

Witam!

Jakieś dwa tygodnie temu kupiłem mx-12. No i sie rozładował aku, ale nie ładowałem bo nie miałem adapterka :) Dzisiaj przyszedł kabelek no więc podłączam a moj raytronic c14 wyjeżdza z NO BATTERY. Myśle sobie że pewnie przez obwody w apce ładowarka sie gubi :D Ale w końcu wyjąłem pakiet. Naładowałem. Podłączam i ... nie działa. Nie jest chyba dziwne ze się wkurzyłem, bo nowa aparatura i nie chodzi ;p Ustawiając dziś mode, sprawdziłem bezpiecznik. No i wniosek jest taki ze umarł bezpiecznik (ten taki pod modułem :D ale chyba nie ma więcej.) To teraz mam pytanie czy jak sam się do biorę do bezpiecznika to nie spotka mnie nie miła utrata gwarancji? A jeśli nie to mogę prosić o jakieś parametry tego bezpiecznika?

 

pozdrawiam, WoJtAk*

Link to comment
Share on other sites

JR-y często mają w obwodzie ładowania akumulatora diodę. "Głupiej" ładowarce niskoprądowej to nie przeszkadza, bo pcha te swoje 100mA na ślepo. A jak się diodę zmostkuje, to można ładować procesorową.

Link to comment
Share on other sites

Mam MX16s i ładuję Imaxem B6 przez oryginalne gniazdo bez problemu.

Bezpieczniki generalnie można wymieniać samemu a chyba nawet należy to robić żeby nie angażować niepotrzebnie serwisu. Otwieranie aparatury też nie jest jakimś grzechem bo choćby mode trzeba zmienić, zresztą jest to nawet pokazane w manualu.

Zobacz czy przypadkiem nie masz wyłącznika na ON. Aby ładować, nadajnik musi być wyłączony w przeciwnym przypadku ładowarka widzi przerwę. Co do diody to IMHO ona nie przeszkadza bo ona daje stały spadek rzędu 0,6 V a ładowarki do NiMH wykrywają "garb" na charakterystyce ładowania (delta peak) a samo napięcie nie ma aż takiego znaczenia w trybie auto. Dioda zaś jest pożyteczna jeżeli coś nam się omsknie na kabelkach :crazy:

Edit: musze się pokajać. Chyba MX16s jest inna bo w manualu wyraźnie piszą, że nie ma zabezpieczenia przed odwrotnym połączeniem. O bezpieczniku też nie ma mowy.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.