Skocz do zawartości

problem z laptopem


upgrayedd

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Nie chce nowego tematu zakładać więc:

 

 

Pękł mi zawias, lub cokolwiek to jest. Nie mam pojęcia, pekła jakaś metalowa tasiemka, ale wsyztsko działa. Te 2 złote śrubki są sztywne, nie wiem czmeu, powinny się poruszać, laptopa moge teraz zamknąć tylko po delikatnym zsunięciu z tego 1 zawiasu.

 

Jestem poruszony, zdenerwowany i zły, bo kupiłem go za własną zapracowaną kasę, a lapek ma niecałe 2 semestry studenckie...

 

Zalączam fotki, proszę o poradę co z tym zrobić, co to w ogóle jest, czemu się zablokowało? Gwarancja zapewne nei obejmuje tego? Wszak uszkodzenie mechaniczne? A jesli nie gwarancja, można coś takiego naprawić bez wielkich kosztów? O wygląd mi nie chodzi, ale o te śrubki które się unieruchomiły i ogólnie złożenie do kupy... :cry: :cry:

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na "oko" (wiem, wiem...) do wymiany: zawias, plecki i pewnie ramka. Myślę że w 2-3 stówkach powinieneś się zmieścić. Jaka to firma , ja bym się dobijał jednak o gwarancyjną naprawę , jeśli na prawdę mu nie pomogłeś, to pewnie nie pierwszy taki przypadek w danym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawias jest "montowany" pomiędzy matrycą (ekranem) a pleckami (pokrywą) i niestety jeśli wymienisz tylko zawias , to jeśli nie od razu to szybko go połamiesz. Klejenie plecków to półśrodek raczej nie polecam. Nowego zawiasu nigdy niczym nie smaruj (oliw) bo po jakimś czasie przynosi to odwrotny skutek, zaczyna się blokować... Sama usługa wymiany nie powinna być zbyt droga. Jeśli nie czujesz się na siłach to zdaj się jednak na jakiś serwis , tym bardziej że wtedy łatwiej jest zmówić części niż w wypadku gdy części chce się zabrać z serwisu. Jak by co to służę pomocą , ale mieszkam w łodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwie mosiężne (złote) nakrętki były zatopione w plastiku plecków (pokrywy) . Ta "blaszka " która idzie w głąb obudowy to ramię zawiasu do którego przykręcona jest matryca. Część z wkrętami powinna się z pewnym (dość dużym) oporem płynnie poruszać. Nie spodziewaj się jednak że lekko poruszysz ją palcami , opór musi być na tyle duży by zapobiegać samoczynnemu opadaniu "klapy" czy ekranu.

Jeśli wcześniej nie występowały jakieś symptomy typu :drobne pęknięcia pokrywy w okolicach zawiasu, "trzeszczenie" w czasie zamykania to w serwisie powiedzą : To dziwne że się tak nagle zablokował , pewnie przytrzasnął Pan długopis....

Poszukaj na jakiś forach czy przypadkiem to nie było "bolączką " tego modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne peknięcie i trzeszczenie było...

I tu popełniłeś błąd ! Trzeba było w te pędy do serwisu gnać z awanturą że "zawias zaczyna coraz słabiej zawiasować i w ogóle..." :)

Poczytaj fora, zadzwoń do serwisu ... może nie ma się co martwić na zapas...

Podaj dokładny typ, model, jeśli jest to prod. number , może uda mi się coś gdzieś przez kogoś... dowiedzieć się za ile można zamówić zawiasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.