Jump to content

Spectrum AR500 + regulator 0-5V do manetki zamiast halla


beens

Recommended Posts

Witam! Mam pytanie jak mogę wykonać układ który z odbiornika reagując na szerokość impulsu podawałby napięcie od 0 do 5V w zależności od położenia drążka. Nie zależy mi na dwukierunkowym tylko samo od 0 do +5V kierunek będę zmieniał przekaźnikami mocy na silniku. Czyli włączam układ w jeden kanał i na wyjściu mam od 0 do 5V w zależności od położenia drążka to podłącze zamiast czujnika magnetycznego od manetki i będę miał regulowaną prędkość w hulajnodze poprzez aparaturę RC. Hulajnoga oczywiście będzie miała inne zastosowanie :)

Link to comment
Share on other sites

Czym to obciążysz tzn co będzie korzystało z tych regulowanych 5V ?

to podłącze zamiast czujnika magnetycznego od manetki i będę miał regulowaną prędkość w hulajnodze poprzez aparaturę RC. Hulajnoga oczywiście będzie miała inne zastosowanie

A może wykorzystać jakiś regulator jednokierunkowy do silników szczotkowych
Link to comment
Share on other sites

Drogi Kubo.K. Umiem czytać i czasem nawet rozumiem, co jest napisane. Jeżeli pytam Autora "co będzie korzystało z tych 5V" to odpowiedzią nie jest "podłączę zamiast czujnika magnetycznego" bo nie obchodzi mnie zamiast czego On to podłączy ani też, że "będę miał regulowaną prędkość w hulajnodze" bo tego pojazdu mój(?) przyszły układ nie zabaczy na oczy. On będzie widział pewną impedancję obciążenia i o nią i o jej charakter tylko pytam bo m.in. od tego zależy ta konstrukcja. Upraszczając, chcę wiedzieć jak układ będzie zasilany i co pod względem elektronicznym będzie podłączone do jego wyjścia. Może to być wprost stopień wyjściowy wzmacniacza stałoprądowego, może być jakieś wejście falownika albo regulatora DC, może być w ostateczności sam silnik (ale jaki?). Jest sto możliwości ale żadna z nich nie nazywa się "hulajnoga", OK ?

A przy okazji: zastanawiałeś się kiedyś jak wygląda sygnał wyjściowy (prądowy i napięciowy) z regulatora silnika o jakim piszesz i czy ma coś wspólnego ze skalą 0..5V ?

Link to comment
Share on other sites

Policzyłem i narysowałem taki prosty układzik. Składa się z dwóch wzmacniaczy operacyjnych (czyli mały scalaczek 8 nóżek, dwa w jednym :) ), kilku oporników i kondensatora. Na wyjściu daje ok. 50mV dla impulsów 1ms i ok. 4.9V dla 2ms. Z powodu swojej prostoty ma też pewne "cechy" ale o nich szerzej, gdy będziemy mówić o szczegółach. Czy mniej więcej o to chodziło ?

Beens, jeśli wciąż jesteś zainteresowany, daj znać to wrzucę schemat.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.