Skocz do zawartości

FMS,MC-12, XP,LPT1,ppjoy- problem


pavlo

Rekomendowane odpowiedzi

Dotyczy sprzętu takiego jak w temacie postu czyli:

FMS,MC-12, XP,LPT1,ppjoy+ laptop.

 

Problem jaki sie pojawia to ten że po ustawieniu w ppjoy LPT1.

kiedy chce wybrać Radio contro TX pojawia się:

 

Unable to verify irq setting for LPT1 reason 2 please make sure an irq is assignet to this port

 

daję OK i zaraz drugi komunikat.

 

Unable to verify enable connect interupt loctl registry setting for LTP1 Please make sure this value is dword set to 1

 

W ustawieniach portu LPT zaznaczam "użyj dowolnego przerwania przypisanego do portu" w zasobach ustawiam IRQ 07. Niestety te ustawienia nie zapisują się mimo restartu kompa.

Co do zaś ustawienia wartości DWORD na "1", to nie wiem dokładnie gdzie ten klucz siedzi.

Może to można obejść jeszcze w inny sposób?

 

Mam jeszcze pytanie, czy te wszelkie kombinacje na porcie LPT nie przyczynią się do powstania problemów przy korzystaniu z drukarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie jestem zbyt biegły w obsłudze "wnętrzności" kompa.

O ile z wejściem do BIOS'u sobie pewnie poradzę, to już dalej nie wiem gdzie tego szukać.

Nigdy nic w BIOS'ie nie zmieniałem.

 

Dopytam jeszcze o coś. Jeśli chcę używać LPT1 i mojej MC-12, to w ppjoy'u mam wybrać:

Radio control TX, czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, być może w moim laptopie to zadziała. Czasem te sposoby zależą od marki kompa.

Pytanie, co pozmieniać w BIOS'ie i gdzie to znaleźć?

 

Jeszcze jedno. Zauważyłem wykrzyknik w menadżerze urządzeń przy kontrolerze PCMCIA.

Może to coś mi psuje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Unable to verify enable connect interupt loctl registry setting for LTP1 Please make sure this value is dword set to 1

 

W ustawieniach portu LPT zaznaczam "użyj dowolnego przerwania przypisanego do portu" w zasobach ustawiam IRQ 07. Niestety te ustawienia nie zapisują się mimo restartu kompa.

Co do zaś ustawienia wartości DWORD na "1", to nie wiem dokładnie gdzie ten klucz siedzi.

Może to można obejść jeszcze w inny sposób?

 

Miałem podobnie na Win7

Wybrałem "użyj dowolnego przerwania przypisanego do portu" włączyłem wykrywanie starego sprzętu P&P i IRQ ustawiłem na jakąś wartość.

W biosie nic nie trzeba grzebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.