Skocz do zawartości

Odbiornik i kwarce do sprawdzenia.


sebka34

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy kto posiada nadajnik E-sky 35MHz i pomoże mi sprawdzic odbiornik E-sky EK2-0420A oraz kwarce FM TX 35.030 k63

A mianowicie nie mam połączenia nadajnika z odbiornikiem nie wiem co siadło odbiornik czy kwarce.

Wyśle odbiornik z kwarcami osobie któka bedzie chciała pomóc a ona sprawdzi to u siebie.

Ja nie mam możliwości sprawdzenia tego u siebie w moim mieście moderarstwo RC nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to spaliles koncowke..... zrób tak:

 

Jeżeli odbiornik nie reaguje na włączenie nadajnika to albo kwarc jest nieodpowiedni w sensie producenta i generator się nie wzbudza, albo kwarc jest nie na ten kanał co odbiorczy, albo uwalony jest nadajnik.Można jeszcze sprawdzić na innej parze kwarcy ale jak się nie ma jej pod ręką to sprawa się trochę komplikuje.Napisz na jaką częstotliwość masz kwarc nadawczy.Można w zwykłym odbiorniku radiowym ustawić częstotliwość odpowiadającą częstotliwości kwarcu nadawczego pomnożoną x 3.Np dla 35.100 ustawiamy w radiu 105.3MHz.Po zbliżeniu nadajnika RC w radiu powinniśmy usłyszeć sygnał z kodera nadajnika.Robiłem tak i działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przypuszczenie?

Jest. Są małe szanse, żeby poszła końcówka, jeśli nie trzymałeś nadajnika pół godziny na złożonej antenie. Poza tym to standardowa procedura sprawdzania zasięgu.

 

MałyRC, czytasz w ogóle co kolega pisze? Gdyby miał inne, to by nie zawracał gitary :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mellow, daj mu proszę jeden punkt, bo mnie zaraz sczyści.. Już nie mogę go czytać.

Nadajnik bez kwarca, albo z uwalonym kwarcem nie będzie działał. czyli nie bedzie siał.

Sprawdź czy odbiornik szarpie serwami przy wyłączonym nadajniku. Jak szarpie, to jest sprawny, jak nie szarpie, to jeszcze można sprawdzić czy kwarc dobrze przylega. Sprawdź odbiornik poprzez zewnętrzne zasilanie 5V.

 

Baxter

P.S. Jak to wszystko nie da rezultatów, to ew. moiżesz go wysłać do mnie. Sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z Meloonikiem i napisał : wg mnie na 10000000% leżą kwarce miałem ten sam problem z tym samym zestawem niech zmieni kwarce i napisze co i jak.

 

 

Teraz odemnie : Wiec skoro nie odbiornik to kup Kwarce napisz na giełdzie może ktoś ma do sprzedania/pożyczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.