Skocz do zawartości

Kadłub balsowy do motoszybowca


Jatza

Rekomendowane odpowiedzi

Zbudowałem kadłub do motoszybowca o rozpiętości 2,3 m.

Konstrukcja: balsa 3mm, listy podłużne 3x3mm, wręgi ze sklejki. Długość 115cm.

Chcę to zalaminować z zewnątrz żeby dodatkowo wzmocnić.

Jakiej tkaniny użyć i ile warstw? (myślałem o pojedynczej 25g/m2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przy wewnetrzym wzmacnianiu balsowych kadlubow uzywam forniru klonowego 0.4mm,na dlugosci od noska do 3ciej wregi.Zlowylem kiedys skrzydla na pelnej wysokosci,kadlub wbil sie w naprawde twarda ziemie i tylko lekko accu wybily przod. :wink:

 

Co do laminowania to z tego co wiem to najwieksza wytrzymalosc ma tkanina rozciagnieta do 45*,i lepiej dac wiecej warstw cienszej tkaniny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlowylem kiedys skrzydla na pelnej wysokosci,kadlub wbil sie w naprawde twarda ziemie i tylko lekko accu wybily przod. :wink:

widzialem to na wlasne oczy :)

 

a co do twojego kadluba poprostu polakieruj go 2x AK20, nastepnie oklej go japonka, polakieruj znow ak20 a pozniej bezbarwnym i bedziesz mial kadlub cudo i do tego jeszcze dosc mocny i twardy:) a waga bedzie do tego zadowalajaca :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był kiedyś dawno taki klej (jakieś 20 lat temu

Nadal mozna go dostac

 

Wydaje mi sie ze zle zrozumiales Marcina.Chodzi o to ze balsowy kadlub jest zawsze mocniejszy po pokryciu i lakierowaniu. (przynajmniej ja to tak odebralem)

Zywica ma wielka wade,a mianowice wsiaka w balse i balsa sie robi taka no poprostu krucha... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

???

Jak ją przeciągniesz Caponem 2 razy to nie wsiąka aż tak bardzo

Czy żywica chwyci ten kapon? :?:

 

 

Zywica ma wielka wade,a mianowice wsiaka w balse i balsa sie robi taka no poprostu krucha

Myślałem że jak trochę nasiąknie to będzie mocniejsze ? :?

 

 

Panowie, więc która wersja:

1) kapon x2, tkanina (x ile???, jaka gruba???).

2) AK20 + japonka

 

a może:

3) japonka + kapon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 3ciej wregi od wewnatrz fornir 0.4mm,i kadlub ojaponkowany (tak dla estetyki)

 

Krzysiek

Kadłub jest już zbudowany - tak jak napisałem na poczatku, więc od wewnątrz nic już nie wsadzę (chyba że laminowanie)

:?

???? co wobec tego proponujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.