Skocz do zawartości

Słaba prędkość łącza internetowego.


msegen

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Mam łącze internetowe 512 kbps , przy ściąganiu pliku z internetu mam prędkość około 25KB/sek .

 

Wydaje mi się to trochę za mało przy łączu 512 kbps . To jest normalne? czy coś poustawiać w komputerze aby szybciej ściągało pliki z internetu ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

512 kbps daje jakieś 64 kB/s. Dużo zależy od tego, z jakiego serwera pobierasz pliki. Poza tym komunikator trochę bierze łącza, przeglądarka, jakiś antywirus się uaktualnia, czy inny program. Szału się nie ma co spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25KB/s to lacze 200kbit... (25x8) Mozesz sprawdzic czy nie sciagasz czegos innego, aktualizacji do windowsa itd.

 

Jesli to jakas mala siec lokalna to te 512kbit to gorna granica niestety. Jesli TPSA albo podobny provider to mozesz reklamowac.

 

Prędkosc pobierania plikow na łączu 512kbit to 512/8=64kb

 

1 bajt = 8 bitow.

 

 

edit - oczywiscie pasowaloby to np. gdybys sciagal w tle aktualizacje windows :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat pobieram plik z sendspace 273MB ,raczej nic się nie uaktualnia , gg wyłączone .

 

Sieć to http://www.eplanet24.com/

 

A może coś w ustawieniach pogrzebać i powyłączać nie potrzebne procesy , które działają w większym stopniu na prędkość internetu a nie mają wpływu na działanie systemu ? .

 

Żadnego przyśpieszacza internetu ani systemu nie chę instalować ponieważ myślę że to o kant d...... można sobie rozbić hehe :) .

 

Zauważyłem że w menedżerze zadań windows mam aż 6 razy svchost.exe , co to jest ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po uruchomieniu kompa zób tak

 

 

wyłacz automatyczne aktulizacje

wyłacz GG/skype itp.

pozamykaj przeglądarki www

 

 

kliknij START -> uruchom -> wpisz CMD -> wpisz NETSTAT

 

 

teoretycznie powinno być pusto jeżeli coś tam jest to właśnie to kozysta w połączenia interentowego :D

 

tu masz artykuł o svchost.exe

http://support.microsoft.com/kb/314056/pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ponadto od lacza 512kb/s nie wymagaj z byt wiele jescz wez pod uwage obciazenie netu przez dostawce w danych godzinach w ciagu dnia,ja w tej chwili mam 6Mb/s do 8Mb/s i najgorzej jest po poludni w i wieczorem jak wszyscy siada,najlepiej rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.