Skocz do zawartości

Odbiornik Corona RD820 problem z zasięgiem :(


attyla

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory używałem odbiorników Hitec 5 ,7 i rex 7mpd ponieważ potrzebuje w miare małego i taniego odbiornika kupiłem odbiornik Corona RD820 z podwójna konwersją , przyszło to wczoraj i dziś przy podłączaniu trafiłem na dziwny objaw regulator hextronik który bez problemu działa z wszystkimi odbiornikami jakie używam do tej pory po podłączeniu do odbiornika RD820 pika tak jakby wcale nie dostawał sygnału z odbiornika. Naj dziwniejsze jest to że podłączony do tego samego odbiornika regulator towerpro 25 A z serii Mag8 czyli najprostsze regulatory 3F jakie można sobie wyobrazić działa bez problemu , spotkał sie ktoś może z taka niekompatybilnością pomiędzy regulatorem a odbiornikiem ?

 

Dziś porównałem dwa odbiorniki które przyszły jeden działa na tyle prawidłowo że działa z każdym regulatorem jaki posiadam ten drugi z którym jest problem jest o tyle dziwny że ma odwrotną kolejność kanałów na obudowie.

 

dscn4213xj9.th.jpg

Ale najgorsze jest to że przed pierwszym lotem dziś nie sprawdziłem zasięgu skończyło się na rozbitym skrzydełku i rozwalonym pakiecie 2200 :(

 

Zrobiłem test zasięgu na dwóch nadajnikach Flash5x i MX16S i wypadł on fatalnie serwa wariują już w odległości 5-7 metrów choć według instrukcji producenta zasięg wynosi do 90 metrów ze złożoną anteną nadajnika zastanawiam się czy przyczyna problemów z zasięgiem nie jest bardzo cienka antena jest zdecydowanie cieńsza niż w odbiornikach hitec

Trochę jestem tym wszystkim zdezorientowany odbiorniki wyglądały na całkiem znośne a tu zakup okazuje sie kompletna klapą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.