Skocz do zawartości

Lenovo y550 start, kalibracja ekranu


stach34

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem . Podczas uruchamiania laptoka lenovo y550 ma miejsce na samym początku takie intro , animacja - lenovo + głosna muzyczka. Całość trwa 5-10 s . Gdybym to wyłączył to nie denerwowało by mnie i komp szybciej by się uruchamiał. Wie ktoś jak to wyłączyć , zapewne w biosie ale jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Rozwiązano jeden problem - powstał jak na złość drugi. (napiszę w tym temacie by nie tworzyć nowego)

Otóż : chodzi o zarządzanie kolorami systemu windows 7 . Kalibracja systemu jest niskiej klasy wiec używam programu karty graficznej nvidia. Wszystko ustawiłem - jest ok. Ale gdy wyłącze komputer i włącze nastepny raz ustawienia ekranu ładują się z kalibratora systemu windows. Znalazłem w pomocy windows żeby odznaczyć pole" użyj kalibracji systemu windows" w menu zarządzania kolorami. Zrobiłem tak ale to nic nie dało :( Dalej mi zmienia ustawienia.

 

Wie ktoś jak zrobić żeby mi nie przestawiało za każdym razem ustawień ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w pomocy windows żeby odznaczyć pole" użyj kalibracji systemu windows" w menu zarządzania kolorami. Zrobiłem tak ale to nic nie dało :( Dalej mi zmienia ustawienia.

możliwe że coś masz pokręcone... Ja w windows 7 mam profil kolorów z labu i tylko na nim pracuję ;)... Właśnie odznaczenie tego pola i zainstalowanie nowego profilu pomogło ;)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak : Wszedłem w menu zarządzania kolorami > zmień ustawienia domyslne systemu windows > odznaczam pole ,, użyj kalibracji systemu windows ,, > załadowałem moje ustawienia z panelu sterowania nVidia > restart kompa.

 

Nie pomogło.

Jak zrobiłeś Ty ? Opisz krok po kroku

 

Już mnie to dobija... nie będę przecież zawsze zmieniać ustawień... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie... W panelu sterowania masz zarządzanie kolorem. Tam dodałem profil i to chyba wszystko ;) . Wiesz - nie potrafię powiedzieć jak jest normalnie na ekranie, ale w tej chwili w photoshopie mam domyślnie ustawiony profil labu i w nim się wszystko otwiera ;)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tutaj możesz pobrać nowszy BIOS dla systemów opartych na architekturze X86. Opis zmian jest w pliku Readme . Tak przy okazji, o ile dobrze pamiętam to wyłączał on także ten charakterystyczny dźwięk po załadowaniu BIOS'u.

 

Sprawdź tylko czy to na pewno twój pod-model Y550 !

 

Strona ze sterownikami jest tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.