Jump to content

Lenovo y550 start, kalibracja ekranu


stach34

Recommended Posts

Witam, mam taki problem . Podczas uruchamiania laptoka lenovo y550 ma miejsce na samym początku takie intro , animacja - lenovo + głosna muzyczka. Całość trwa 5-10 s . Gdybym to wyłączył to nie denerwowało by mnie i komp szybciej by się uruchamiał. Wie ktoś jak to wyłączyć , zapewne w biosie ale jak ?

Link to comment
Share on other sites

u mnie w lenovo jest opcja "startup logo" (w biosie oczywiście). Funkcje jej przypisane to enable/disable. Poszukaj czy nie masz też u siebie. U mnie na szczęście żadnej muzyczki nie ma więc nie ma mnie co denerwować ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Rozwiązano jeden problem - powstał jak na złość drugi. (napiszę w tym temacie by nie tworzyć nowego)

Otóż : chodzi o zarządzanie kolorami systemu windows 7 . Kalibracja systemu jest niskiej klasy wiec używam programu karty graficznej nvidia. Wszystko ustawiłem - jest ok. Ale gdy wyłącze komputer i włącze nastepny raz ustawienia ekranu ładują się z kalibratora systemu windows. Znalazłem w pomocy windows żeby odznaczyć pole" użyj kalibracji systemu windows" w menu zarządzania kolorami. Zrobiłem tak ale to nic nie dało :( Dalej mi zmienia ustawienia.

 

Wie ktoś jak zrobić żeby mi nie przestawiało za każdym razem ustawień ??

Link to comment
Share on other sites

Znalazłem w pomocy windows żeby odznaczyć pole" użyj kalibracji systemu windows" w menu zarządzania kolorami. Zrobiłem tak ale to nic nie dało :( Dalej mi zmienia ustawienia.

możliwe że coś masz pokręcone... Ja w windows 7 mam profil kolorów z labu i tylko na nim pracuję ;)... Właśnie odznaczenie tego pola i zainstalowanie nowego profilu pomogło ;)

 

pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Ja zrobiłem tak : Wszedłem w menu zarządzania kolorami > zmień ustawienia domyslne systemu windows > odznaczam pole ,, użyj kalibracji systemu windows ,, > załadowałem moje ustawienia z panelu sterowania nVidia > restart kompa.

 

Nie pomogło.

Jak zrobiłeś Ty ? Opisz krok po kroku

 

Już mnie to dobija... nie będę przecież zawsze zmieniać ustawień... :(

Link to comment
Share on other sites

Nie pamiętam dokładnie... W panelu sterowania masz zarządzanie kolorem. Tam dodałem profil i to chyba wszystko ;) . Wiesz - nie potrafię powiedzieć jak jest normalnie na ekranie, ale w tej chwili w photoshopie mam domyślnie ustawiony profil labu i w nim się wszystko otwiera ;)

 

pozdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.