Skocz do zawartości

Zoom 4u mój pierwszy model


JMRacing

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wybrałem model zoom 4u na pierwszy ogień, ze względu na niską cenę jak i oczywiście materiał, który jest wytrzymały.

 

Do napędzenia modelu wybrałem:

Silnik

Regulator

oraz

Pakiecik

 

Do budowy potrzebny tylko nożyk i klej CA. Miałem tylko taki do opon on samochodzików, ale w sumie dobrze, bo jest elastyczny tylko przy klejeniu niektórych elementów trzeba odmówić dwie zdrowaśki i trzyma.

 

Przygotowany stół do pracy

Dołączona grafika

 

Wklejony pręt w kadłub, co prawda chciałem w pierwszej wersji wklejać płaskownik węglowy, ale sobie pomyślałem, że jak na pierwszy raz pręcik alu musi wystarczyć.

Dołączona grafika

 

Wklejone zawiasy ogonowe

Dołączona grafika

 

Przygotowany ogonek

Dołączona grafika

 

Dalszy ciąg prac będę opisywał na bieżąco, zobaczymy co wyjdzie.

Czekamy na napędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Model do 3D się nie nadaje, miałem go i jest fajny do "polatania", jest raczej szybki i nie wiem czy jako pierwszy model to najlepszy wybór, ale ostatecznie faktycznie jest tani a materiał wybacza błędy.

Co do napędu, to tylko silnik jest ok, reszta według mnie za ciężka i to zdecydowanie. U mnie latał na pakiecie 2S 600mah i ryglu 12A, waga koło 190g, unlimited pionowo do góry...

Życzę powodzenia, miło wspominam ten model :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie licząc niezliczonych lam i jednego mustanga parkzone, którym latałem 3 minuty, to mój pierwszy model.

 

Co do wyboru napędu, to pakiet jest 11,1V więc trochę więcej mocy będzie.

 

Poza tym jest to model do polatania sobie, przecież jako początkujący nie mam zamiaru 3d uprawiać. Wszystko da się na radiu ustawić żeby model nie był "szalony".

 

Kolejna porcja fotek

Zamontowałem 3 serwa blue bird - ogonek BMS-371, lotki BMS-373BB

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Postanowiłem przerzucić serwo lotek na górę, z tego względu, ze podwozie jest badziewne, poza tym wyrwał bym je prawdopodobnie natychmiast, więc nie będą go w ogóle uzywał. I żeby chronić cięgna dałem je na górę. Pozostałą dziurę zakleiłem wycinkiem powstałym po nowym miejscu serwa.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.